text.skipToContent text.skipToNavigation
Gorenje ПАР Машина за перење WP723 + Машина за сушење DP7BIDEK000211724
41.980  ден
Цена
36.980  ден
Gorenje ПАР Машина за перење WP723 + Машина за сушење DP7B. Технички карактеристики на GORENJE WE723 Машина за перење: Енергетска класа: A+++ Боја: Бела WaveActive барабан Број на вртежи на цент...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.07.2020

Gorenje ПАР Машина за перење WP723 + Машина за сушење DP7B. Технички карактеристики на GORENJE WE723 Машина за перење: Енергетска класа: A+++ Боја: Бела WaveActive барабан Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm Капацитет за перење: 7 kg Волумен на барабанот: 54 l Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј Одложен почеток на перење (24 часа) Едноставно користење Персонализирани подесувања на сите програми 16 програми Основни програми: Памук, Микс синтетика, Волна/Рачно перење Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Автоматска програма / SportWash програма / Брзо 20' минути / DownWear Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare Режими на перење Звучен сигнал Програма за самочистење (SterilTub) Нежно затворање на вратата Нормално тивко работење Заклучување - заштита за деца (CDP) Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW Ниво на бучност при центрифугирање: 74 dB(A)re1pW Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 62,7 cm Нето тежина на апаратот: 69,5 kg Бруто тежина на апаратот: 70,7 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W Приклучна моќ: 2.000 W Осигурувач: 10 A Код: 729384. Технички карактеристики на GORENJE DP7B Машина за сушење: Енергетска класа: B Класа на ефикасност на кондензација Боја: Бела боја Капацитет на сушење: 7 кг Врата: 35 cm Агол на отвoрање на вратата: 180 ° Реверзибилно движење на барабанот Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain) Персонализирани подесувања на сите програми Копчиња: Старт/Пауза Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори Поставување на новото на сушење ниска температура на сушење Систем против туткање Одложен старт Начин на сушење Звучен сигнал Едноставна употреба Едноставно чистење на филтерот Сигнал за полн сад за кондензатот Прикажување на преостанато време на сушење Сензор на влажност Заклучување - заштита за деца (CDP) Поцинкуван барабан Бучност: 65 dB(A)re1pW Потрошувачка на енергија kWh/год.: 503,5 kWh Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm Нето тежина на апаратот: 40 kg Бруто тежина на апаратот: 42,5 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W Приклучна моќ: 2.500 W Осигурувач: 16 A Код: 729316
Број на вртежи 1200 okr/min
Длабочина на машината за перење Стандардна
Капацитет на перење 7 kg
Полнење Предно
Енергетска класа A+++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за перење алишта