text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje WEI743 A+++, 7kg, 1.400rpm, инвертер мотор машина за перењеIDEK000373982

Цена
21.990 ден
Gorenje WEI743 машина за перење Енергетска класа: А+++ Капацитет: 7 kg Бр. на вртежи: 1400 Мотор: Инвертер Гаранција: 60 месеци Димензии (ВxШxД): 85x 60x 54,5 cm

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.04.2021

 •  
  _products/features/icon - WaveActive барабан

  WaveActive барабан

  Нежно перење на сите видови алишта
  Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.
   
  _products/features/icon - Инвертер PowerDrive мотор

  Инвертер PowerDrive мотор

  Моќен, но тивок мотор
  Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.
   
  _products/features/icon - Автоматско перење (AutoWash)

  Автоматско перење (AutoWash)

  Секогаш вистинската програма
  Не можете ли да се одлучите која програма да ја изберете? Едноставно изберете AutoWash и вашата машина за алишта ќе ja избере најдобрата програма за перење алишта кои имате намера да ги исперете. Можете да се опуштите, алиштата ќе бидат беспрекорно чисти, без оглед на тоа од каков материјал се изработени.
   
   

  Едноставно управување

  Три чекори и подготвени сте
  Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да го почнете перењето во три лесни чекори; вклучете ја машината за перење на алиштата, одберете ја програмата и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде испрана на одреден начин.
   
   

  Заштита од алергии (AllergyCare)

  Дополнителна заштита за чувствителна кожа
  Програмата AntiAllergy користи повисока температура и дополнителни плакнења и со тоа ефикасно ги отстранува сите траги од детергентот на ткаенината. Алергените, кои можат да предизвикаат непријатно чувство, се отстрануваат од алиштата и со тоа ја штитат и најчувствителната кожа.
   

  StableTech

  Поголема стабилност во текот на работата
  Посебно дизајнираните страни на машината ги намалуваат нејзините вибрации во текот на работата, поради што таа е постабилна и значително потивка дури и додека работи на највисоките брзини на центрифугата.
   

  SterilTub

  Алишта со секогаш пријатен мирис
  Користењето на детергентот на пониски температури може да доведе со идеални услови за развој на бактерии кои на крајот од перењето можат да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub ќе ги отстрани сите бактерии во внатрешноста на машината за перење на алишта и ќе обезбеди вашите алишта секогаш убаво да мирисаат.
   
 

Погодно отворање на вратата

Совршено вметнување алишта
Голема врата, направена од едно парче пластика, без додатни навои, кои обезбедуваат стабилност и го спречуваат досадното чкрипење. Се отвора потполно, под 180 степени, па затоа полнењето и празнењето на барабанот не може да биде поедноставно.
 

Начини на перење

Совршено приспособени на потребите за вашите алишта
Нашата технологија обезбедува најдобар третман за секаков вид на алишта, користејќи оптимална комбинација на температура, количество вода, време на перење и брзина на центрифугирање. Наведените поставки можат да се приспособат дополнително во врска со различните начини на перење, овозможувајќи ви избор од најдобрите комбинации на поставките за вашите моментални потреби.
 

ChildLock

Сигурност за љубопитните деца
За време на перењето на алиштата, вратата на машината за перење е заклучена, така што дури и најупорните мали љубопитници ќе бидат спречени доколку се обидат да ја отворат вратата на машината за перење. За дополнителна заштита, може да се заклучи и панелот за управување, со притискање на посебна комбинација на копчиња, за да се спречи ненамерното менување на поставките.
 

SoftSound

Без иритирачки звуци
WaveActive машините за перење алишта не се нежни само кон вашите алишта, туку и кон вашите уши. Придушените тонови нежно ќе ви дадат информација за функциите и за програмите кои сте ги избрале.
 

Четири длабочини

Одговара секаде
Било во мали бањи било во големи простории наменети за перење алишта, машините за перење алишта WaveActive се дизајнирани за да им одговорат на вашите конкретни потреби. Можете да изберете помеѓу четири различни длабочини: тенките модели (43 cm и 46,5 cm) имаат капацитет на полнење од 6 до 7 кг, а моделите со полна големина (54,5 cm и 61 cm) и капацитет на полнење до 10 кг.
 
 

Брза програма 20‘

Вашата омилена гардероба секогаш подготвена за носење
Само 20 минути е доволно за да ја освежите вашата нова маица и други помалку валкани алишта. Значи вашата облека секогаш ќе биде подготвена.
Број на вртежи 1400 okr/min
Капацитет на перење 7 kg
Енергетска класа A+++
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за перење алишта