text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje WNEI14BS Машина за перење Инвертер PowerDrive моторID EK000434686

Gorenje WNEI14BS Машина за перење Инвертер PowerDrive моторID: EK000434686

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

33.990 ден

Цена
26.990 ден

Gorenje WNEI14BS Машина за перење Инвертер PowerDrive мотор Енергетска класа: A+++ Капацитет: 10 кг. Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm Ди...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.01.2023

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Gorenje WNEI14BS Машина за перење Инвертер PowerDrive мотор 
  • Енергетска класа: A+++
  • Капацитет: 10 кг.
  • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
  • Димензии (ШхВхД): 60х85х61 cm
  • Гаранција: 5 години

WAVEACTIVE БАРАБАН

Нежно перење на сите видови алишта
Единствениот брановиден облик на WaveActive барабанот во комбинација со брановидните 3D ребра ја омекнуваат ткаенината и овозможуваат најнежно перење. За совршено чисти и минимално истуткани алишта.
 
 

Длабински испрани и меки алишта, без омекнувач

Заборавете на омекнувачот! Дополнителниот третман со пареа на крајот од избраната програма, значително ги намалува наборите, мирисите и бактериите. Вашите алишта ќе бидат темелно испрани, помалку истуткани и помеки.
 

Моќен, но тивок мотор

Овој тивок, но исклучително ефикасен мотор, така е дизајниран, за да овозможи вашата машина за перење алишта да биде долговечна, додека истовремено ја заштедува електричната енергија со секое перење. Поради неговата долговечност, Gorenje ви нуди и 10 години гаранција на овој мотор.
 

Вашите омилени алишта ќе бидат чисти тогаш кога ќе ви бидат потребни

За перење на алиштата ќе ви биде потребно помалку од еден час, благодарение на оваа брза и интензивна програма за перење, која е погодна за половина полнење.

Кажете им збогум на алергиите

Заштитете го своето семејство од алергии со висок интензитет на пареа, која ефикасно ги отстранува алергените во вид на ситни честички прав и грините, без да се оштетат алиштата.

Три чекори и подготвени сте

Едноставното управување со централно позиционираниот програматор ви овозможува да го почнете перењето во три лесни чекори; вклучете ја машината за перење на алиштата, одберете ја програмата и притиснете го копчето за старт! Нема потреба од вклучување на дополнителни функции или програми. Сепак, ако сакате, имате можност да одберете различни програми, на пример доколку сакате вашата гардероба да биде испрана на одреден начин.
 

Нема вибрации за време на перењето


Подобрената стабилност и значително намалените вибрации благодарение на StableTech страничните и долните панели резултираат со значително пониско ниво на бучава дури и при највисоки брзини на центрифугирање.
 

Алишта со секогаш пријатен мирис

Користењето на детергентот на пониски температури може да доведе со идеални услови за развој на бактерии кои на крајот од перењето можат да предизвикаат непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub ќе ги отстрани сите бактерии во внатрешноста на машината за перење на алишта и ќе обезбеди вашите алишта секогаш убаво да мирисаат.

Основни информации

Тип на апарат
Машина за перење
Енергетска класа
A+++-20%
Ефект на цедење
B
Ниво на бучност при перење dB(A)
54
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A)
76
Линија
Essential линија
Боја
Бела
Врата
Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Да

Ефикасност

Капацитет за перење
10 kg
Волумен на барабанот
68 l
Број на вртежи на центрифугата
1400 rpm
WaveActive барабан
Да
Mотор
Инвертер PowerDrive мотор
Резервоар за вода
Не
Времетраење на програм перење на 30°C - Памук
67 min
Време на програмата на 40°C
195 min
Време на програмата на 60°C
214 min
Време на програмата на 90/95°C
218 min
Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C)
45 l
Потрошувачка на вода (памук 40°C)
60 l
Потрошувачка на вода (памук 90/95°C)
87 l
Потрошувачка на вода (волна 30°C)
45 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
11314 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус
0.96 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
190 kWh

Управување

Дисплеј
ЛЕД дисплеј
Едноставно користење
Да
Оветлување на барабанот
Не
Копче за почеток
Старт/Пауза

Програми

Број на програми
16
Основни програми
Памук
Волна/Рачно перење
Микс синтетика
Специјални програми
Програма за миленици
Дополнителна хигиена
Детска облека
Програма за секојдневно перење
Eco 40-60 °C
Брзо 20' минути
PowerWash 59'
Кошули
Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
Дополнителни програми за перење
Стерилизирање на барабанот
Центрифугирање/цедење
Плакнење/омекнување

Функции

Режими на перење
NormalCare
TimeCare
Дополнителни функции
Стоп на пумпата
Скратување програма во две нивоа
Пауза
Додавање алишта
Зачувување на личните прилагодувања
Крај на прилагодувањето за перење
Функција пареа
Да

Карактеристики

SteamTech
Да, грејач во када
Нежно затворање на вратата
Да
Звучна изолација
Без заштита
Звучен сигнал
Звучен сигнал
Надградба на програмите
Да
Сензори
Сензор за температура
Сензор за полнење
Сензор за пена
Сензор за ниво на вода
Ладно перење
Копче
Сад за дозирање
3 прегради во просторот за дозирање детергент

Сигурност

AquaStop
Не
Заштита од прелевање
Да
Заклучување - заштита за деца (CDP)
Да

Технички податоци

Ширина
600 mm
Висина
850 mm
Длабочина
610 mm
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
890 mm
Длабочина на спакуван производ
690 mm
Бруто тежина на апаратот
79.4 kg
Нето тежина на апаратот
77.9 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Приклучна моќ
1900 W
Код
739380
EAN Код
3838782547225
Тип на производ Машини за перење алишта
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Енергетска класа A+++
Вид на мотор Инвертер
Капацитет на перење 10 kg
Број на вртежи 1400 okr/min
Длабочина 61 cm