text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje WNHPI94BS машина за алиштаID EK000571535

Gorenje WNHPI94BS машина за алиштаID: EK000571535

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

26.999 ден

Цена
22.290 ден

Седмична акција!

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
 

INVERTERPOWERDRIVE

Забележлива моќност, висока ефикасност
Моќниот мотор е без четки, што отстрануваат механичко напрегање, триење или тежина. Резултатите се подобри, заштедите на моќност се повисоки и процесот на перење е забележливо потивок. Уште повеќе, векот на користење на уредот е подолг, исто така.

Решение за пријатен мирис на вашите алишта


Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.
 

Safety for curious kids


За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.

Основни информации

Тип на апарат
Машина за перење
Ефект на цедење
B
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A)
76

Ефикасност

Капацитет за перење
9 kg
Волумен на барабанот
54 l
Број на вртежи на центрифугата
1400 rpm
Drum type
RainDrop drum
Mотор
Инвертер PowerDrive мотор
Време на програмата на 60°C
224 min
Зголемено ниво на вода
42 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус
0.701 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
174 kWh

Управување

Wi-Fi управување
Не
Дисплеј
ЛЕД дисплеј
DelayEnd
Yes
Оветлување на барабанот
Не
Копче за почеток
Старт/Пауза

Програми

Број на програми
15
Основни програми
Памук
Синтетика
Волна
Брзо перење
Програма за спортска облека
Микс
Специјални програми
Програма против алергии (AllergyCare)
Програма за спортска облека
QuickWash 15'
Микс
Програма за производи полнети со пердуви (DownWear)
Eco 40–60
Dark Wash
Дополнителни програми за перење
Цедење
Стерилизирање на барабанот
Rinse/spin

Функции

Дополнителни функции
Одложен почеток
Исклучување на центрифугата
Предперење
Функција пареа
Да

Карактеристики

SteamTech
Да, грејач во када
Сензори
Сензор за ниво на вода
Ладно перење
15°C
Сад за дозирање
3 прегради во просторот за дозирање детергент
Power JetWash
Не

Сигурност

AquaStop
Не
Заштита од прелевање
Да
Заклучување - заштита за деца (CDP)
Да

Технички податоци

Ширина
595 mm
Висина
850 mm
Длабочина
540 mm
Ширина на спакуван производ
645 mm
Висина на спакуван производ
880 mm
Длабочина на спакуван производ
560 mm
Бруто тежина на апаратот
59.6 kg
Нето тежина на апаратот
58 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Приклучна моќ
1800 W
Код
20012331
EAN Код
3838782743467
Тип на производ Машини за перење алишта
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Енергетска класа А
Вид на мотор Инвертер
Полнење Предно
Капацитет на перење 9 kg
Длабочина на машината за перење Стандардна
Број на вртежи 1400 okr/min
Волумен на бубањ 54 l
Должина 54
Potrošnja električne energije na 100 ciklusa 57 kWh
Бучавост (dB) 76 dB
Потрошувачка на вода (за 1 циклус) 42 l
Број на програми 15
Брз проглрам Да
Програм на пареа Да
Одложен почеток на работа Да
Функција на дополнително додавање на алишта Не
Автоматско дозирање на детергент Не
Aquastop Не
Детска сигурносна заштита Да
Wifi поврзување Не
Висина 85 cm
Ширина 59.5 cm
Длабочина 54 cm
Нето тежина 58 kg
Бруто тежина 59.4 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!