text.skipToContent text.skipToNavigation

Favorit W-72 C СушараID EK000525594

Favorit W-72 C СушараID: EK000525594

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
19.999 ден

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

СУШАРА W – 72 C

 

Спецификации

ТИП

КОНДЕНЗАЦИСКА

КАПАЦИТЕТ

7KG

ЗАПРЕМНИНА НА БАРАБАНОТ

100 ЛИТРИ

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

B

LED DISPLAY

7 СЕГМЕНТИ

ПОЗИЦИЈА НА РЕЗЕРВОАРОТ ЗА ВОДА

ГОРЕ

БРОЈ НА ПРОГРАМИ

15

ОДЛОЖЕН СТАРТ

ИНДИКАТОР ЗА ПОЛН РЕЗЕРВОАР СО ВОДА

ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ФИЛТЕРОТ

ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КОНДЕНЗАТОРОТ

СИГНАЛ ЗА КРАЈ НА СУШЕЊЕТО

СИГНАЛ ЗА БРИШЕЊЕ НА ЗАДАДЕНИОТ ПРОГРАМ

ПРОГРАМ ЗА БРЗО СУШЕЊЕ

ПРОГРАМ ПРОТИВ ГУЖВАЊЕ

 √

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ ПАМУК

ДОПОЛНИТЕЛНО СУШЕЊЕ НА ПАМУК , СУШЕЊЕ ПАМУК БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ, СУШЕЊЕ ПАМУК СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА

СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ,
СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

BABY ПРОГРАМ

ОСТАНАТО

-SHIRTS 12’, EXPRESS 29’, REFRESH, SUSENJE NA 10’, 30’, 60’, JEANS, DELICATE
-ЗАКЛУЧУВАЊЕ ПОРАДИ ДЕЦА,
-ПРИКАЗ НА ПРЕОСТАНАТОТО ВРЕМЕ
-НИВО НА БУЧАВОСТ 65DB
-ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА: 504 KWH ГОДИШНО
-НАПОН 220-240V
-МОЌНОСТ: 2700W

ВИСИНА

 MIN: 84.5 CM

ШИРИНА

 59.6 CM

ДЛАБОЧИНА

56.3 CM

ТЕЖИНА

 35,2 КГ

БОЈА

БЕЛА

Тип на производ Машини за сушење алишта
Бренд Favorit
Гаранција 5 год.
Енергетска класа B
Тип на сушара Кондензациска
Капацитет на сушење 7 kg
Потрошувачка на ел. енергија 504 kWh/annum
Траење на циклусот на стандардна програма 166 min
Ниво на кондензациска ефикасност B
Бучавост (dB) 65 dB
Поставување на производот Самостоечки
Полнење Предно
Број на програми 51
Програм за едноставно пеглање Не
Програм на брзо сушење Да
Автоматско сушење по посакуван степен на сушење (AutoDry) Да
Програм Refresh Не
Функција на дополнително додавање на алишта Не
Одложен почеток на работа Да
Детска сигурносна заштита Да
Wifi поврзување Не
Висина 84.2 cm
Ширина 59.8 cm
Длабочина 56.3 cm
Нето тежина 35.2 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!