text.skipToContent text.skipToNavigation

Favorit W-82 HP Сушара со топлинска пумпаID EK000525608

Favorit W-82 HP Сушара со топлинска пумпаID: EK000525608

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
29.999 ден

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 29.07.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

СУШАРА W – 82 HP (со ТОПЛИНСКА ПУМПА)

 

Спецификации

ТИП

СО ТОПЛИНСКА ПУПМА

КАПАЦИТЕТ

8KG

ЗАПРЕМНИНА НА БАРАБАНОТ

112 ЛИТРИ

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА

А++

LED DISPLAY

7 СЕГМЕНТИ

ПОЗИЦИЈА НА РЕЗЕРВОАРОТ ЗА ВОДА

ГОРЕ

БРОЈ НА ПРОГРАМИ

15

ОДЛОЖЕН СТАРТ

ИНДИКАТОР ЗА ПОЛН РЕЗЕРВОАР СО ВОДА

ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ФИЛТЕРОТ

ИНДИКАТОР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КОНДЕНЗАТОРОТ

СИГНАЛ ЗА КРАЈ НА СУШЕЊЕТО

СИГНАЛ ЗА БРИШЕЊЕ НА ЗАДАДЕНИОТ ПРОГРАМ

ПРОГРАМ ЗА БРЗО СУШЕЊЕ

ПРОГРАМ ПРОТИВ ГУЖВАЊЕ

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ ПАМУК

ДОПОЛНИТЕЛНО СУШЕЊЕ НА ПАМУК , СУШЕЊЕ ПАМУК БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ,
СУШЕЊЕ ПАМУК СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

ПРОГРАМ ЗА СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА

СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА БЕЗ ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ,
СУШЕЊЕ СИНТЕТИКА СО ПОТРЕБА ЗА ПЕГЛАЊЕ.

BABY ПРОГРАМ

ОСТАНАТО

-SHIRTS 30’, EXPRESS 45’, REFRESH, СУШЕЊЕ НА 20’, 40’, 60’,REFRESH ; JEANS, DELICATE
-ЗАКЛУЧУВАЊЕ ПОРАДИ ДЕЦА,
-ПРИКАЗ НА ПРЕОСТАНАТОТО ВРЕМЕ
-НИВО НА БУЧАВОСТ 65DB
-ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА: 235 KWH ГОДИШНО
-НАПОН 220-240V
-МОЌНОСТ: 2700W

ВИСИНА

MIN: 84.5 CM

ШИРИНА

 59.6 CM

ДЛАБОЧИНА

 60.9 CM

ТЕЖИНА

 45,5 КГ

БОЈА

БЕЛА

Тип на производ Машини за сушење алишта
Бренд Favorit
Гаранција 5 год.
Енергетска класа А++
Тип на сушара Кондензациска со топлинска пумпа
Капацитет на сушење 8 kg
Потрошувачка на ел. енергија 561 kWh/annum
Траење на циклусот на стандардна програма 166 min
Ниво на кондензациска ефикасност B
Бучавост (dB) 65 dB
Поставување на производот Самостоечки
Полнење Предно
Број на програми 51
Програм за едноставно пеглање Не
Програм на брзо сушење Да
Автоматско сушење по посакуван степен на сушење (AutoDry) Да
Програм Refresh Не
Функција на дополнително додавање на алишта Не
Одложен почеток на работа Да
Детска сигурносна заштита Да
Wifi поврзување Не
Висина 84.5 cm
Ширина 59.6 cm
Длабочина 60.9 cm
Нето тежина 45.5 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!