text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE кондензациска сушара со топлотна пумпа DE71IDEK000217715
Цена
33.690  ден
GORENJE кондензациска сушара со топлотна пумпа DE71. Технички карактеристики: Енергетска класа: A+ Боја: Бела боја Капацитет на сушење: 7 кг Двојно струење на воздухот (TwinAir) Врата: 35 cm А...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

GORENJE кондензациска сушара со топлотна пумпа DE71. Технички карактеристики: Енергетска класа: A+ Боја: Бела боја Капацитет на сушење: 7 кг Двојно струење на воздухот (TwinAir) Врата: 35 cm Агол на отвoрање на вратата: 180 ° Реверзибилно движење на барабанот Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain) Персонализирани подесувања на сите програми Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј Копчиња: Старт/Пауза Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори Поставување на новото на сушење Систем против туткање Одложен старт Refresh функција (за освежување) Начин на сушење Звучен сигнал Едноставна употреба Едноставно чистење на филтерот Сигнал за полн сад за кондензатот Прикажување на преостанато време на сушење Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење Сензор на влажност Заклучување - заштита за деца (CDP) Поцинкуван барабан Бучност: 65 dB(A)re1pW Потрошувачка на енергија kWh/год.: 212,9 kWh Херметички затворен апарат: Да Тип на фреон: R134A Потенцијал за глобално затоплување: 1430 GWP Количество плин: 0,18 kg Количина изразена во еквивалент CO2: 0,26 t Производот содржи еколошки плин: Да Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 62,5 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91 × 69 cm Нето тежина на апаратот: 50,6 kg Бруто тежина на апаратот: 53,1 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W Приклучна моќ: 800 W Осигурувач: 10 A
Капацитет на сушење 7 kg
Тип на сушара Кондензациска
Енергетска класа А+
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Машини за сушење алишта