text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX HOME CDR-0816B сушара за алиштаID EK000425093

VIVAX HOME CDR-0816B сушара за алиштаID: EK000425093

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
17.590 ден

VIVAX HOME CDR-0816B сушара за алишта Енергетска класа: B Капацитет: 8 kg Тип на машина: Кондензациска Гаранција: 36 месеци Димензии (ВxШxД): 84,5x 59,5x 61,5 cm  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Сушара за облека VIVAX CDR-0816B ги суши алиштата нежно и брзо. Поради големиот капацитет од 8 кг, идеална е за големи семејства.
Со 16 програми за сушење, оваа машина за сушење нуди различни опции за сушење со цел најдобро да го прилагоди сушењето на видот на алиштата.
Машината за сушење има програми за сушење на памучна, волнена, синтетичка или тексас облека, а има и дополнителни програми како што се функција против туткање, интензитет на сушење (подготвен за пеглање, освежување алишта или сушење за директно складирање на алиштата во плакарот) и избор на времетраење на сушење. Сушењето може да се одложи до 24 часа.
Контролната табла на машината за сушење облека VIVAX CDR-0816B има централно лоцирано ротирачко копче за избор на програма и голем екран - со нив процесот на сушење започнува во само три едноставни чекори: вклучете ја машината за сушење алишта, изберете ја програмата и притиснете почеток.

 
Капацитет (кг) 8
Број на програмата 16
Вид на сушара Кондензација
Програми Памук дополнително, памучно стандардно сушење, памук подготвен за пеглање, нежен, мешани алишта, синтетика дополнително сушење, синтетика стандардно сушење, волна, брзо освежување, ладно освежување, брзо сушење со топлина, тексас, постелнина, спортска облека, маици, складирање омилени поставки на програмата (Мој циклус)
Дополнителни клучеви Доцнење на сушење, прилагодување на времетраењето на брзите програми, интензитет на сушење, против туткање, вклучување/исклучување, стартување/пауза
Екран МРАЗ
Енергетска ефикасност B
Бучава (dB) 69
Материјал Обоен метал
Боја Бело
ширина (cm) 59,5
висина (см) 84,5
Длабочина (cm) 61,5
Ширина на пакувањето (cm) 66,0
Висина на пакетот (cm) 88,0
Длабочина на пакување (см) 68,0
Тежина на уредот (кг) 41
Напојување 220-240 V AC
Тип на производ Машини за сушење алишта
Бренд Vivax
Гаранција 3 год.
Боја Бела
Енергетска класа B
Тип на сушара Кондензациска
Капацитет на сушење 8 kg
Потрошувачка на ел. енергија 561 kWh/annum
Траење на циклусот на стандардна програма 140 min
Ниво на кондензациска ефикасност B
Бучавост (dB) 69 dB
Поставување на производот Самостоечки
Полнење Предно
Број на програми 16
Програм за едноставно пеглање Да
Програм на брзо сушење Да
Програм Refresh Да
Функција на дополнително додавање на алишта Не
Одложен почеток на работа Да
Детска сигурносна заштита Да
Wifi поврзување Не
Висина 84.5 cm
Ширина 59.5 cm
Длабочина 61.5 cm
Нето тежина 41 kg
Бруто тежина 44 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!