text.skipToContent text.skipToNavigation

BEKO TSE 1284 N, 101L, Е фрижидерID EK000517063

BEKO TSE 1284 N, 101L, Е фрижидерID: EK000517063

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
13.499 ден

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
Dimension Image  1 H D S
Dimension (cm)
84 Висина
54 Ширина
59 Длабочина
Класа на енергетска ефикасност A++ Тип на систем за ладење Статичен Боја Бела Ширина 54
Карактеристики
Led Illumination®
Led Illumination®
Јасен поглед на внатрешноста
Може да биде незгодно да видите сè во вашиот фрижидер, особено во аглите и на задниот дел од полиците. Led Illumination® има ленти LED диоди на горниот дел од фрижидерот, и за секоја полица на страничниот ѕид за да можете да гледате јасно низ целиот ладилник. И тоа е поефикасно од стандардно осветлување.
MinFrost®
MinFrost®
Минимално насобирање на мраз
Собирањето на мраз во статички фрижидери ја прави храната да се држи заедно и апаратот троши повеќе енергија. Благодарение на специјалниот систем на испарување на MinFrost®, акумулацијата на мразот во замрзнувачот е драматично намалена. Тоа значи дека замрзнатата храна ќе се зачува подобро и со помалку енергија, додека треба поретко да одмрзнувате.
Реверзибилна врата
Реверзибилна врата
Прилагодлив правец на вратата за да одговара на вашиот распоред на кујната
За некои распореди на кујната, потребно е вратите на ладилникот да се отвораат во една, а не во друга насока. Реверзибилната врата дозволува да се постават шарки на вратите и лево и десно од уредот, па затоа одлучете на кој начин се отвораат вратите на фрижидерот. Плус, можете да го удвоите вашиот капацитет за ладење со поставување два фрижидера рамо до рамо и свртување на вратите на едниот.
Безбедно стакло
Безбедно стакло
Стаклени полици со висока издржливост
Олеснете ги грижите за ставање на тој огромен и тежок сад во фрижидерот со Безбедно стакло. Безбедносни стаклени полици се составени од калено стакло и можат да носат товар до 25 кг. Тие се спротивставуваат на пукнатини и гребнатини многу подобро отколку нетретирано стакло, така што можете да чувате тешки предмети без грижа.
Технички спецификации
Тип на продукт Под работна маса
Тип на монтирање Door Handle Type
Total Fresh Food & Chill Compartment Volume (l) 101 L
Висина 84 cm
Ширина 54 cm
Длабочина 59 cm
Energy Efficiency Class E
Тип на систем за ладење Статичен
Боја Бела
Noise Emission Class C
Product Series b100
Вкупен бруто волумен 120 L
Total Volume (l) 114 L
Тип на полици на ладилникот Стакло
Број на фиока за свежо овошје и зеленчук 1
Капацитет за држач за јајца 6
Реверзибилна врата Да
LED Illumination Да
Тип на контрола Механично
Тип со рачка на вратата Flush
Annual Energy Consumption (kWh/year) 137
Daily Energy Consumption (kWh/day) 0.376
Daily Energy Consumption at 32°C (kWh/day) 0.571
Noise Level (dBA) 36 dBA
Climate Class T
Волтажа 230 V
Фреквенција 50 Hz
Preservation Time at Power Cut (hours) 9
Frozen Food Storage Volume (l) 13 L
Daily Freezing Capacity (kg/day) 2 kg
Maximum Ambient Temperature Required for Satisfactory Operation (°C) 43
Daily Energy Consumption at 16°C (kWh/day) 0.18
Тежина 28.5 kg
Спакувана висина 89.6 cm
Спакувана ширина 57.6 cm
Спакувана длабочина 60.1 cm
Тежина на паќетот 30 kg
Тип на производ Ладилници
Бренд Beko
Гаранција 5 год.
Енергетска класа E
Поставување на производот Самостоечки
Тип на производ Комибиниран ладилник
Начин на ладење Low Frost
Висина 84 cm
Ширина 59 cm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!