text.skipToContent text.skipToNavigation

Beko BCSA 285 K3SN ФрижидерID EK000575308

Beko BCSA 285 K3SN ФрижидерID: EK000575308

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

23.999 ден

Цена
22.999 ден

Led Illumination® Јасен преглед на внатрешноста Не е секогаш лесно да се види храната во фрижидер...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Led Illumination®
Јасен преглед на внатрешноста
Не е секогаш лесно да се види храната во фрижидерот, особено ако е во аглите или на задниот дел од полиците. Led Illumination® има серија LED светла на горниот дел од фрижидерот или на страната на секоја полица за да можете добро да гледате во целиот фрижидер. Овој тип на осветлување троши помалку енергија од стандардното осветлување.

MinFrost®
Минимално формирање на мраз
Создавањето мраз во статичните фрижидери предизвикува лепење на храната, а уредот троши повеќе енергија. Благодарение на специјалниот систем за управување со течноста за ладење што го има MinFrost®, формирањето на мраз во замрзнувачот е значително намалено. Тоа значи дека замрзнатата храна е подобро сочувана и троши помалку електрична енергија, а замрзнувачот ќе треба поретко да го одмрзнувате.

Врати кои можат да се инсталираат обратно
Врати кои се прилагодуваат на секој распоред во кујната
Во одредени кујни потребно е вратата од фрижидерот да се отвора во одредена насока, а не обратно. Со вратите што може да се закачат обратно, можете да ги ставите на левата или десната страна на фрижидерот, вие избирате. Можете исто така да поставите два фрижидери еден до друг и да ја свртите вратата на еден од нив.

Заштитно стакло
Издржливи стаклени полици
Со заштитното стакло повеќе не треба да се грижите дали можете да ставите голема и тешка тава во фрижидер. Полиците со заштитно стакло се направени од калено стакло и можат да издржат товар до 25 kg. Тие се поотпорни на пукнатини и гребнатини од нетретираните стакла, па можете без грижа да ги ставате тешките садови врз нив.

Основни карактеристики

Вид на апарат: Долен замрзнувач
Тип на поставување: Вграден
Висина: 177,5 см
Ширина: 54 см
Длабочина: 54,5 см
Класа на енергетска ефикасност: F
Тип на систем за ладење: Статички
Положба на замрзнувачот: Дното на замрзнувачот
Боја: Бела
Класа на емисија на бучава: C

Бруто и нето капацитет

Вкупен бруто капацитет 275 L
Вкупен нето капацитет (l) 271 L
Вкупен капацитет во делот за одржување (l) 193 L
Вкупен капацитет во делот за замрзнување(l) 78 L

Карактеристики на фрижидерот

Вид на полици во фрижидер: Издржливи стаклени полици
Број на фиоки за свежа храна 1
Капацитет за садот за јајца 6

Карактеристики на замрзнувачот

Вид на ледомат Кутија за мраз
Број на фиоки во замрзнувачот 3
Дневен капацитет за правење коцка мраз 2,5 кг
Дневен капацитет на замрзнување (kg/ден) 3,6 kg

Дизајн

Врати со промена на насоката на отворање Врати кои се прилагодуваат на секој распоред во кујната
Технологија за лесно монтирање Лизгачка шарка
LED Illumination® Јасен поглед на внатрешноста
Положба на замрзнувачот Дното на фрижидерот
Вид на контроли Механички
Тип на фитинг Вграден под Вграден
Боја Бела

Перформанси и потрошувачка

Класа на енергетска ефикасност F
Годишна потрошувачка на енергија (kWh/година) 281
Дневна потрошувачка на енергија (kWh/ден) 0,8
Дневна потрошувачка на енергија на 32°C (kWh/ден) 1.1
Ниво на бучава (dBA) 37 dBA
Климатска класа SN-ST
Напон 220 - 240 V
Фреквенција 50 Hz
Класа на емисија на бучава C
Максимална амбиентална температура потребна за задоволителна работа (°C) 38
Дневна потрошувачка на енергија на 16°C (kWh/ден) 0,4
Време на зачувување при прекин на струја (часови) 13
Вкупен волумен на одделот за свежа храна и разладување (l) 193 л
Волумен на складирање замрзната храна (l) 78 L
Дневен капацитет на замрзнување (kg/ден) 3,6 kg

Димензии и тежина

Висина 177,5 см
Ширина 54 см
Длабочина 54,5 см
Тежина 56 кг
Висина на пакување 187 cm
Ширина на пакувањето 57,5 ​​cm
Длабочина на пакување 60 см
Тежина на спакуваниот уред 60,8 кг

 

 

Тип на производ Ладилници
Бренд Beko
Гаранција 5 год.
Енергетска класа F
Поставување на производот Вграден
Тип на производ Комибиниран ладилник
Начин на ладење Статички
Висина 177.5 cm
Ширина 54 cm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!