text.skipToContent text.skipToNavigation

Beko GN 163130 SN ФрижидерID EK000575054

Beko GN 163130 SN ФрижидерID: EK000575054

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
62.999 ден

Систем за двојно ладење NeoFrost™ 7 посебни системи за ладење, без мешање на мириси Како да ста...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.06.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Систем за двојно ладење NeoFrost™
7 посебни системи за ладење, без мешање на мириси
Како да ставите риба во замрзнувач и вкусна торта во фрижидер без да ги мешате нивните мириси? NeoFrost™ е уникатен систем за посебно ладење на поединечни прегради што одржува идеален проток на воздух и оптимални температури и во замрзнувачот и во фрижидерот. Благодарение на овој систем, храната останува свежа подолго и не создава мраз и не меша мириси.

Инвертер компресор ProSmart™
Висока ефикасност, подолга издржливост и помал шум
Ако вашиот фрижидер е голем потрошувач на електрична енергија и ако можете да го слушнете како зуи и жубори, време е да го промените. Благодарение на својот иновативен дизајн, инвертерскиот компресор ProSmart™ обезбедува побрзо ладење со помала потрошувачка, со четири пати потивко работење во споредба со стандардните фрижидери. Побрзо се прилагодува на температурните промени, ја одржува храната подолго свежа и не троши многу електрична енергија - се во едно пакување.

Заштитно стакло
Издржливи стаклени полици
Со заштитното стакло повеќе не треба да се грижите дали можете да ставите голема и тешка тава во фрижидер. Полиците со заштитно стакло се направени од калено стакло и можат да издржат товар до 25 kg. Тие се поотпорни на пукнатини и гребнатини од нетретираните стакла, па можете без грижа да ги ставате тешките садови врз нив.

Режим на одмор
Дополнителни заштеди на енергија
Префрлете го фрижидерот во режим на одмор кога одите на патување. Режимот на спиење заштедува енергија со исклучување на преградата за ладење, додека замрзнувачот продолжува да работи. Замрзнатата храна се чува правилно, а сметките за струја се намалуваат.

Основни карактеристики

Вид на монтирање Самостоен
Тип на уред од врата до врата
Висина 179 см
Ширина 91 см
Длабочина 70,5 см
ProSmart™ инвертер компресор Висока ефикасност, подолга издржливост и помал шум
Вид на систем за ладење NeoFrost
Положба на замрзнувачот Замрзнувачот на страна
LED тип на дисплеј
Боја нова сребрена – ARC 1035
Класа на енергетска ефикасност F
Класа на емисија на бучава C

Бруто и нето капацитет

Вкупен бруто волумен 635 L
Вкупен бруто волумен (l) 580 L
Вкупен бруто волумен на делот за одржување (l) 368 L
Вкупен бруто волумен на делот за замрзнување(l) 212 L

Технологии

ProSmart™ инвертер компресор висока ефикасност, подолга издржливост и помал шум
Начин на работа кога сте на одмор Дополнителна заштеда на енергија

Карактеристики на фрижидерот

Вид на полици во фрижидер Издржливи стаклени полици
Број на фиоки за свежа храна 2
Капацитет за носач на јајца 6

Карактеристики на замрзнувачот

Брзо замрзнување Да
Вид на ледомат Ледена кутија
Број на фиоки во замрзнувачот 2
Дневен капацитет на замрзнување (kg/ден) 13 kg

Дизајн

LED Illumination® Bright LED на странични 
Положба на замрзнувачот Замрзнувачот од страна
Положба на екранот на врата
Тип на дисплеј LED
Тип на контрола Електронска
Вид на монтирање Самостоен
Тип на рачка на вратата SBS Half - Lenght Flush Handle
Боја New Silver – ARC 1035

Перформанси и потрошувачка

Класа на енергетска ефикасност F
Годишна потрошувачка на енергија (kWh/година) 404.8
Дневна потрошувачка на енергија (kWh/ден) 1.1
Дневна потрошувачка на енергија на 32°C (kWh/ден) 1.6
Ниво на бучава (dBA) 38 dBA
Климатска класа SN-T
Напон 220 - 240 V
Фреквенција 50 Hz
Класа на емисија на бучава C
Максимална амбиентална температура потребна за задоволителна работа (°C) 43
Дневна потрошувачка на енергија на 16°C (kWh/ден) 0,6
Време на зачувување при прекин на струја (часови) 9
Вкупен волумен на преградата за свежа храна и разладување (l) 368 л
Волумен на складирање замрзната храна (l) 212 L
Дневен капацитет на замрзнување (kg/ден) 13 kg

Димензии и тежина

Висина 179 см
Ширина 91 см
Длабочина 70,5 см
Тежина 79,5 кг
Висина на пакување 191 cm
Ширина на пакувањето 98 cm
Длабочина на пакување 78 см
Тежина на спакуваниот уред 110 kg

Тип на производ Ладилници
Бренд Beko
Гаранција 5 год.
Енергетска класа F
Поставување на производот Самостоечки
Тип на производ Side by side
Начин на ладење No Frost
Висина 179 cm
Ширина 91 cm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!