text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje NRK6192ABK4 Самостоен комбиниран фрижидерID EK000374068

Gorenje NRK6192ABK4 Самостоен комбиниран фрижидерID: EK000374068

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
31.590 ден

Gorenje NRK6192ABK4 Самостоен комбиниран ладилник Енергетска класа: A++ Псотавување на производот: Самостоечки Начин на ладење: NoFrost Plus Димензии (ВxШxД): 185 x 60 × 59,2 cm  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
  • Gorenje NRC6193SXL5 Ладилник
  • Енергетска класа: A++
  • Поставување: Самостоен 
  • Тип: NoFrost Plus
  • Димензии (ШхВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Врата: Емајлиран челик

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 302 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 210 / 203 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 99 l

Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца (8×)

Convert FreshZone

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 240 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 59 kg

Бруто тежина на апаратот: 61 kg

Приклучна моќ: 70 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737005

EAN Код: 3838782449048

Тип на производ Ладилник
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Боја Црна
Енергетска класа А++
Поставување на производот Самостоечки
Тип на производ Комибиниран ладилник
Начин на ладење No Frost
Вкупен волумен 320 l
Волумен на фрижидерот 210 l
Volumen prostora zamrzivača 110 l
Потрошувачка на ел. енергија 240 kWh/annum
Бучавост (dB) 38 dB
Промена на насоката на отварање на вратата Да
Аларм за отворена врата Не
Диспанзер за вода Не
Ледомат Не
WiFI вграден Не
Висина 185 cm
Ширина 60 cm
Длабочина 59.2 cm
Нето тежина 59 kg
Бруто тежина 61 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!