text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX HOME CF-259ELF W комбиниран фрижидерID EK000602835

VIVAX HOME CF-259ELF W комбиниран фрижидерID: EK000602835

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

20.999 ден

Цена
18.799 ден

Слободниот комбиниран фрижидер VIVAX со замрзнувач CF-259ELF W со помош на технологијат...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Слободниот комбиниран фрижидер VIVAX со замрзнувач CF-259ELF W со помош на технологијата „Low Frost“ не бара често одмрзнување на замрзнувачот. Благодарение на испарувачот кој е вграден во ѕидовите на замрзнувачот (а со тоа и целосно невидлив), акумулацијата на мраз на ѕидовите на фрижидерот е значително помала, што ја намалува потребата за одмрзнување и топење на мразот од замрзнувачот. Исто така, доколку е потребно одмрзнување на замрзнувачот, неговото одмрзнување е многу побрзо и поедноставно.
Корисниот волумен на фрижидерот од 197 l и нето волуменот на замрзнувачот од 65 l обезбедуваат доволно простор за потребите на поголемото семејство. Полиците направени од цврсто калено стакло и проѕирна фиока за овошје и зеленчук овозможуваат многу комбинации на складирање храна. Проѕирната преклопна врата на замрзнувачот го олеснува навигацијата меѓу замрзнатата храна.
Ефикасното LED осветлување ќе обезбеди одлично осветлување во внатрешноста на фрижидерот.
Покрај економичната потрошувачка на енергија, овој фрижидер се карактеризира со тивка работа од само 39 dB.

Сите спецификации
Тип Слободно стоење
Технологија на фрижидер Конвенционално ладење
Технологија за замрзнување Низок мраз
Вкупен нето волумен (l) 262
Нето капацитет на фрижидерот (l) 197
Нето волумен на замрзнувачот (l) 65
Оцена со ѕвездички на замрзнувачот ****
Контрола Механички
Број на полици во фрижидер 4
Број на фиоки/корпи во фрижидерот 1
Број на полици во замрзнувачот -
Број на фиоки/корпи во замрзнувачот 2
Број на полици во вратата на фрижидерот 3
Отворање на вратата Шарките фабрички поставени надесно, но променливи
Енергетска ефикасност Е
Бучава (dB) 39
Климатска класа N / ST
Материјал - врата Обоен метал
Боја Бело
ширина (cm) 54,5
висина (см) 180
Длабочина (cm) 58
Ширина на пакувањето (cm) 58
Висина на пакетот (cm) 188
Длабочина на пакување (см) 62
Тежина на уредот (кг) 53,5
Напојување 220-240 V AC
Тип на производ Ладилници
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Енергетска класа А+
Поставување на производот Самостоечки
Тип на производ Комибиниран ладилник
Начин на ладење Low Frost
Висина 1773 cm
Ширина 54.5 cm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!