text.skipToContent text.skipToNavigation
Gorenje ПАР Вградна рерна BO737E30X + Стакленокерамичка плоча ECT643BCSCIDEK000211973
36.380  ден
Цена
27.990  ден
Gorenje ПАР Вградна рерна BO737E30X + Стакленокерамичка плоча ECT643BCSC. Карактеристики на Gorenje Вградна рерна BO737E30X: Essential линија Енергетска класа: А Боја: Инокс Боја на рачката: Ино...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

Gorenje ПАР Вградна рерна BO737E30X + Стакленокерамичка плоча ECT643BCSC. Карактеристики на Gorenje Вградна рерна BO737E30X: Essential линија Енергетска класа: А Боја: Инокс Боја на рачката: Инокс Материјал на управувачката плоча: Инокс Употреблив волумен на рерната: 71 l Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize) Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm² Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната Совршен грил (PerfectGrill) Механичко управување Облик на копчињата: Push pull копчиња IconLED Начини на загревање: Долен и горен грејач Инфра грејач Вентилатор Инфра грејач со вентилатор Долен грејач со вентилатор Долен грејач, кружен грејач и вентилатор Мал инфра грејач Oдмрзнување (Defrost) Брзо загревање (FastPreheat) Чистење со AquaClean функција Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm) Глатко затвoрање на вратата (GentleClose) Осветлување Истовремено печење на повеќе нивоа 1 длабока емајлирана тава за печење 1 плитка емајлирана тава за печење Решетка на рерната Водилки за тави: Телескопски водилки на 2 нивоа со делумно извлекување Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување Динамичен систем на ладење на рерната DC+ Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor) Каталитички филтер за вентилаторот Силвермат-емајл (SilverMatte) Слој без отпечатоци (TouchFree инокс) Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална) Моќност на инфра грејачот: 2.700 W Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 59-59 × 55 cm Нето тежина на апаратот: 30,4 kg Бруто тежина на апаратот: 34,7 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W Приклучна моќ: 3.300 W Код: 732836. Карактеристики на Gorenje Стакленокерамичка плоча ECT643BCSC: Боја Црна Закосен раб од предната страна Контрола на допир (TouchControl) Автоматска контрола на температурата за заштита од претекување Тајмер Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење Одржување на топлина 4 HiLight зони за готвење лево напред: Круг 12/21 cm, 0.8/2.2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, десно назад: Дијаметар 17×26.5 cm, 1.5/2.4 kW Сигнализација на преостаната топлина Заштита од деца Димензии (ШxВxД): 60 × 5,4 × 52 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 14,5 × 64 cm Мерки за вградување: 56 × 6,2 × 49 cm Нето тежина на апаратот: 7,7 kg Бруто тежина на апаратот: 8,2 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W Приклучна моќ: 7.000 W Код: 730354
Начин на чистење Емајл
Тип на печка Вентилаторска
Енергетска класа А
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Фурни