text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje BO6717E03X вградна рернаID EK000495370

Gorenje BO6717E03X вградна рернаID: EK000495370

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 63%! Дознај повеќе овде!

15.490 ден

Цена
13.599 ден

Произведено во Словенија!

HOMEMADE ОБЛИК Рамномерно печено секој пат  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.03.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

HOMEMADE ОБЛИК

Рамномерно печено секој пат
Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите. Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна. Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.

Здраво задоволство


Сега можете да уживате во крцкавоста и вкусот на помфрит без дополнителни калории. Овој метод на интензивно печење на топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора. Во комбинација со специјален перфориран сад за печење (во зависност од моделот на рерната), ќе постигнете уште подобри резултати за печење. Методот AirFry е погоден за помали парчиња месо, риба, зеленчук или полу-подготвена замрзната храна, како што се помфрит или „пилешки прсти“.
 

За инспирација во последен момент


OptiBake рерните достигнуваат температура до 200°C за само 5 минути, заштедувајќи 30% од времето потребно за класично загревање на рерната, што ги прави едни од најбрзите на пазарот. Оваа функција е одлична за рецепти за кои е потребна загреана рерна. Светлосен и звучен сигнал ќе ве извести кога рерната ќе ја достигне посакуваната температура.
 

Полесен начин за печење со пареа


Програмата ExtraSteam создава совршена средина за готвење со пареа, што гарантира дека вашиот леб добро ќе нарасне и ќе има крцкава кора. Сè што треба да направите е да ставите малку вода во плитка тава, да ја изберете програмата ExtraSteam и да ја оставите рерната да го направи остатокот.

Најдобрата пица во градот


Оваа програма со прилагодлива температура за печење до 300°C е специјално дизајнирана да ви помогне да печете совршена пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.

Најбрзиот начин за печење замрзнати деликатеси


Оваа ефикасна програма за печење е совршен избор за сите замрзнати јадења и претходно подготвени оброци.

Волумен од 77 литри


Дали сте подготвени за XXL рецепти? Иновативното дизајнерско решение овозможува поголема внатрешност на рерната и целосно искористување на ширината на рерната. На секој сад за печење има повеќе простор, а супериорната технологија ќе обезбеди подеднакво печена храна на сите нивоа.

За инспирација во последен момент


OptiBake рерните достигнуваат температура до 200°C за само 5 минути, заштедувајќи 30% од времето потребно за класично загревање на рерната, што ги прави едни од најбрзите на пазарот. Оваа функција е одлична за рецепти за кои е потребна загреана рерна. Светлосен и звучен сигнал ќе ве извести кога рерната ќе ја достигне посакуваната температура.
Тип на производ Рерни
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на печка Вентилаторска
Начин на чистење Емајл
Енергетска класа А
Волумен на рерна 77 l
Број на програми 13
Грил програма Да
Пица програма Да
Одмрзнување Да
Функција на додавање на пареа Не
Печење на повеќе нивоа Не
Телескопска водилка на извлекување Не
Температурна сонда Не
Екран Не
Функција на време Не
Wifi поврзување Не
Детска сигурносна заштита Не
Меко отварање на врата Не
Премаз против отисок од прст Да
Висина 59.5 cm
Ширина 59.5 cm
Длабочина 56.4 cm
Нето тежина 28 kg
Бруто тежина 30 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!