text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje BO6737E02BG рернаID EK000571537

Gorenje BO6737E02BG рернаID: EK000571537

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
18.999 ден

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

OVEN BO3CO6C01-1-BO6737E02BG GOR

AIRFRY

Здраво задоволство

Сега можете да уживате во крцкавоста и вкусот на помфрит без дополнителни калории. Овој метод на интензивно печење на топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора. Во комбинација со специјален перфориран сад за печење (во зависност од моделот на рерната), ќе постигнете уште подобри резултати за печење. Методот AirFry е погоден за помали парчиња месо, риба, зеленчук или полу-подготвена замрзната храна, како што се помфрит или „пилешки прсти“.
 
 Брзо загревање (FastPreheat)

За инспирација во последен момент

OptiBake рерните достигнуваат температура до 200°C за само 5 минути, заштедувајќи 30% од времето потребно за класично загревање на рерната, што ги прави едни од најбрзите на пазарот. Оваа функција е одлична за рецепти за кои е потребна загреана рерна. Светлосен и звучен сигнал ќе ве извести кога рерната ќе ја достигне посакуваната температура.
 
 Функција за пица

Најдобрата пица во градот

Оваа програма со прилагодлива температура за печење до 300°C е специјално дизајнирана да ви помогне да печете совршена пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.
 
 Совршен грил (PerfectGrill)

Двоен грејач за рамномерно крцкава храна

Најдобри резултати за печење се постигнуваат со комбинација на голем и мал грејач, кога помалиот грејач се наоѓа во внатрешноста на поголемиот. Мудро позиционирање на грејачот обезбедува оптимална циркулација на топол воздух и носи одлични резултати за печење секој пат - така што храната е крцкава однадвор и мека одвнатре.
 
 Home made облик

Рамномерно печено секој пат

Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите. Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна. Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.
 
 FrozenBake

Нaјбрзиот начин за печење замрзнати деликатеси

Оваа ефикасна програма за печење е совршен избор за сите замрзнати јадења и претходно подготвени оброци.
 
 Потпекување (Gratin)
 

За највкусна златна кора

Функцијата за потпекување (Gratin) ви овозможува да создадете совршена златно-кафеава кора на лазањи, месо, компири и други потпечени јадења.
 
 BigSpace

Волумен од 77 литри

Дали сте подготвени за XXL рецепти? Иновативното дизајнерско решение овозможува поголема внатрешност на рерната и целосно искористување на ширината на рерната. На секој сад за печење има повеќе простор, а супериорната технологија ќе обезбеди подеднакво печена храна на сите нивоа.
 
 Печење на повеќе нивоа

Кога сакате сè да постигнете

Комбинацијата на паметна циркулација на воздухот, рамномерно распоредените простори помеѓу тавите за печење и специјалната малку заоблена внатрешност на рерната, обезбедува рамномерно печење храна на сите нивоа, а бидејќи волуменот на рерната е поголем, и прегледот на процесот на печење е одличен.
 
 GentleBake

За супер сочна и мека храна

Оваа функција се однесува на лесно, бавно и рамномерно печење. На овој начин, влагата се задржува во храната, и останува супер сочна и мека. Погодна за подготовка на месо, риба или колачи на едно ниво.
 
 DC+ Систем

Ефикасно управување со топлината

Системот DynamiCooling ефикасно ја лади надворешноста на рерната (или куќиштето) за да спречи какво било оштетување предизвикано од високи температури. Во рерните со DynamiCooling+ системот, сензорите за топлина го регулираат ладењето на надворешните ѕидови на рерната додека не достигнат температура од 60°С. Ова е особено погодно во рерна со функција за пиролитичко чистење која работи на екстремно високи температури.
 
 Одстранливо стакло на вратата

Лесен пристап, лесно чистење

Стаклото на вратата од рерната може лесно да се отстрани, обезбедувајќи полесно чистење и поради тоа, секогаш е одличен поглед во рерната.
 
 
Тип на производ Рерни
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на печка Вентилаторска
Начин на чистење Хидролиза
Енергетска класа А
Волумен на рерна 77 l
Број на програми 13
Грил програма Да
Пица програма Не
Одмрзнување Да
Функција на додавање на пареа Не
Печење на повеќе нивоа Да
Телескопска водилка на извлекување Да
Температурна сонда Не
Екран Да
Функција на време Да
Wifi поврзување Не
Детска сигурносна заштита Не
Меко затварање на врата Не
Премаз против отисок од прст Да
Висина 59.5 cm
Ширина 59.5 cm
Длабочина 56.4 cm
Нето тежина 28.4 kg
Бруто тежина 30.4 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!