text.skipToContent text.skipToNavigation
GORENJE EC62CLI Електричен шпоретIDEK000251525
Цена
29.990  ден
GORENJE EC62CLI Електричен шпорет. Енергетска класа: А Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал Боја: Слонова коска Боја на рачката: Боја на рачката златна Врата: Стакло Глатко затвoрањ...

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 16.07.2020

GORENJE EC62CLI Електричен шпорет. Енергетска класа: А Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал Боја: Слонова коска Боја на рачката: Боја на рачката златна Врата: Стакло Глатко затвoрање на вратата (GentleClose) Употреблив волумен на рерната: 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize) Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm² HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната Облик на копчињата: Ергономски копчиња Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј Стаклокерамичка плоча 2 HiLight зони за готвење + 2 дупли HiLight зони за готвење лево напред: Круг 21/12 cm, 2.2 kW, десно напред: Круг (hi-light) 18 cm, 1.8 kW, лево назад: Круг (hi-light) 14.5 cm, 1.2 kW, десно назад: Круг 18/12 cm, 1.7 kW Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Начини на загревање: Долен и горен грејач Инфра грејач Инфра грејач со вентилатор Вентилатор Долен грејач со вентилатор Долен грејач, кружен грејач и вентилатор Мал инфра грејач Oдмрзнување (Defrost) Брзо загревање (FastPreheat) Чистење со AquaClean функција Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm) Осветлување Истовремено печење на повеќе нивоа Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката 1 плитка емајлирана тава за печење 1 длабока емајлирана тава за печење Решетка на рерната 1x жичани водилки Чистење со AquaClean функција Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува Силвермат-емајл (SilverMatte) Сигнализација на преостаната топлина Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor) Потрошувачка на електрична енергија: 0,81 kWh (вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална) Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 96 × 71,9 cm Нето тежина на апаратот: 46,1 kg Бруто тежина на апаратот: 51,1 kg Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W Приклучна моќ: 10.200 W Код: 729467 EAN Код: 3838782071065
Ширина 60 cm
Енергетска класа А
Бренд Gorenje
Гаранција 5 год.
Тип на производ Шпорети