text.skipToContent text.skipToNavigation

Pro Termo Iskra NOVA G камин 7,5 kw REDID EK000499763

Pro Termo Iskra NOVA G камин 7,5 kw REDID: EK000499763

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

24.990 ден

Цена
22.491 ден

Каминот NOVA G е идеален за загревање на поголеми простори за живеење (50-60 m2). Степенот на ефикасност е 83%. Изработен е од ладно валан лим во комбинација со шамотни тули. Со својот дизајн во ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.06.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Каминот NOVA G ​​е идеален за загревање на поголеми простори за живеење (50-60 m2). Степенот на ефикасност е 83%. Изработен е од ладно валан лим во комбинација со шамотни тули. Со својот дизајн во ретро стил и префинетата антрацитна боја, ќе додаде посебен шарм во внатрешноста на вашиот дом. Големото панорамско стакло, отпорно на високи температури (до 850 °C), нуди незаборавен поглед на пламенот што го опкружува дрвото. Препорачуваме да користите дрво долго 30-40 cm, со максимален обем од 30-35 cm. Покрај суво дрво, како гориво можете да користите и дрвени брикети и кафеав јаглен. Каминот FENIX ги исполнува CE стандардите, што значи дека е во согласност со најстрогите регулативи на ЕУ за безбедност и енергетска ефикасност. Идеален за греење на поголеми станбени простории Ги исполнува CE стандардите • Тежина на шпорет: 81 kg • Моќност на печката: 7,5 kw • Грејна површина: 30-50 m² • Енергетска ефикасност: 78% • Дијаметар на оџакот: 120 mm • Димензии на шпоретот: 480x480x820 mm (ШxДxВ) • Димензии на ложиштето: 300x355x430 mm (ШxДxВ) • Боја: црвена • 24 месеци гаранција
Тип на производ Kamini
Бренд Iskra
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!