text.skipToContent text.skipToNavigation

Камин со фурна PRITY FGIDEK000330712

Камин со фурна PRITY FGID:EK000330712

28.510 ден
Цена
24.990 ден
Камин со фурна PRITY FG Моќ: 14 kW Погоден за простории до 77 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 57 x 53 x 93 /cm Тежина : 120 кг Го...  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 01.11.2021

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Камин со фурна PRITY FG
 • Моќ: 14 kW
 • Погоден за простории до 77 m2
 • Големина ( a x b x h /cm) : 57 x 53 x 93 /cm
 • Тежина : 120 кг
 • Гориво : дрво, јаглен
 • Боја: црна
 • Дрвени рачки на вратите
 • Вграден во оделот  за чување  суви и влажни дрва
 • Опремен со фурна
 • Опремен со два рачни амортизери:
  –преден амортизер за контрола на довод на воздухот
  – амортизерите на чад за прилагодување на интензитетот на пламенот
 • 1 година гаранција
Тип на производ Шпорети
Бренд PRITY