text.skipToContent text.skipToNavigation

Камин TIM SISTEM MAGICIDEK000330700

Камин TIM SISTEM MAGICID:EK000330700

Цена
14.999 ден
Камин TIM SISTEM MAGIC Моќ: 11 kW Погоден за простории до 60 m2 Големина ( a x b x h /cm) : 84х51х49см Тежина : 67 кг Гусана врата и ...  Дознај повеќе

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Камин TIM SISTEM MAGIC
 • Моќ: 11 kW
 • Погоден за простории до 60 m2
 • Големина ( a x b x h /cm) : 84х51х49см
 • Тежина : 67 кг
 • Гусана врата и горна плоча
 • Вид гориво: дрво, брикети, јаглен
 • Офарбана во огноотпорни бои
 • Огноотпорно стакло на вратата (Robax Schott)
 • Пречник на одводот за дим 120мм
 • Опремен со два рачни амортизери:
  –преден амортизер за контрола на довод на воздухот
  – амортизерите на чад за прилагодување на интензитетот на пламенот
 • 1 година гаранција
Тип на производ Шпорети
Бренд PRITY