text.skipToContent text.skipToNavigation
CARRIER 42EQV060M [6.0KW} инвертер системIDEK000073951
Цена
79.290  ден
Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: CARRIER 42EQV060M / 38EYV060M XPower Gold наменет за одржување на термичките параметри при климатизација н...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 10.08.2020

Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: CARRIER 42EQV060M / 38EYV060M XPower Gold наменет за одржување на термичките параметри при климатизација на простори, AUTORESTART опција, можност за самодијагностицирање при дефект, високо ефикасна hybrid digital инвертерска технологија со најнова twin-rottary (50,60) компресорска технологија, предвиден за ѕидна монтажа. Карактеристики: Капацитет на ладење:6,0KW, Капацитет на греење:7,0KW, EER (energy efficiency ratio): 3,02, SEER (seasonal energy efficiency ratio): 6,30, Номинален греен капацитет: 7,0 kW, опсег на греење од: 1,0 ÷ 7,5 kW, COP (coefficient of performance): 3,21, SCOP (seasonal coefficient of performance): 3,80, Енергетска класа во ладење/греење: A++/A+, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz , Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -10ºC до +46ºC / -15ºC до +24ºC, Димензии на внатрешна единица ВхШхД: 320х1050х238 mm, Димензии на надворешна единица ВхШхД: 550х780х290 mm, Тежина на внатрешна единица: 13 kg, Тежина на надворешна единица: 41 kg, Максимално растојание помеѓу единиците: 20m, Максимално висинско растојание: 10m, Ниво на бука внатрешна единица: 47-35 dB(А), Ладилен медиум: R410А, Останати карактеристики: Nano Silver и Nano Ginseng филтерски систем,Далечински програмибилен контролер со дневен тајмер