text.skipToContent text.skipToNavigation
CARRIER Ventus Supreme 42QHC012D8SW [3.5KW} R32 инвертер системIDEK000210258
Цена
40.690  ден
Carrier iPlus инверетер клима 42QHC012D8SW, екстремно тивок и штедлив при работа со A++ за ладење и A+++ за греење. Користи најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија, има опци...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 02.06.2020

Carrier Ventus Supreme инверетер клима 42QHC012D8SW, екстремно тивок и штедлив при работа со A++ за ладење и A+++ за греење. Користи најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија, има опција за WI-FI со доплата, 5 во 1 антибактериски и јонизирачки филтерски систем до -15/+46 степени. Капацитет на греење:3,8KW, Номинален греен капацитет: 4,2 kW, опсег на греење од: 1,0 ÷ 4,2 kW, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz, Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -15ºC до +46ºC / -15ºC до +24ºC, Максимално растојание помеѓу единиците: 15m, Максимално висинско растојание: 8m, Ладилен медиум: R32. Сите клима уреди имаат 36 месеци гаранција, За секој метар над 3m должина, се наплаќа дополнително 10 euro по метар, За монтажа надвор од Скопје се пресметуваат и патни трошоци.
Енергетски степен на ладење А++
Енергетски степен на греење A+++
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Вредност на ладење 3 kW
Вредност на греење 3 kW
Бренд Carrier