text.skipToContent text.skipToNavigation

HISENSE Fresh Master QF35XW0E(G/W) Инвертер клима уред [3,5kW]ID EK000400406

HISENSE Fresh Master QF35XW0E(G/W) Инвертер клима уред [3,5kW]ID: EK000400406

Цена
49.990 ден
HISENSE Fresh Master QF35XW0E(G/W) Инвертер клима уред [3,5kW] Капацитет на греење: 4,2 kW Капацитет на ладење: 3,5 kW Намена: до 40 m2 простор енергетска ефикасност: A+++/A+++ до -20C инвертер уред  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.08.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

HISENSE Fresh Master QF35XW0E(G/W) Инвертер клима уред [3,5kW] - внатрешна единица Разладна моќност: 3.500 W, Грејна моќност: 4.200 W, Ноќен режим на работа - Night mode, Автоматско работење, Турбо функција, Заштита од ладен воздух, Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј, Работна температура во режим на греење : -20- 24 C, Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 - 43 C.

СВЕЖ ВОЗДУХ ЗА 3 МИНУТИ!

Карактеристики

_products/features/icon-Свеж воздух

Свеж воздух

Кога прозорците се затворени, концентрацијата на јаглерод диоксид во внатрешниот воздух е превисока, што не е добро за здравјето. Овие посебни, патентирани карактеристики на Hisense, овозможуваат клима уредот да внесе свеж надворешен воздух во просторијата преку слоевито прочистување, правејќи ги луѓето полни со виталност.

_products/features/icon-Екран кој прикажува квалитет на воздухот

Екран кој прикажува квалитет на воздухот

Клима уредите од серијата Fresh Master се опремени со сензори кои ја детектираат концентрацијата на СО2. Црвената икона означува слаб квалитет на воздухот, жолтата означува просечен квалитет, а зелената означува добар квалитет.

_products/features/icon-Ai смарт функција

Интелигенција што работи со вас

Ai смарт функција

Со само едно копче, можете да го разбудите интелигентниот стјуард на воздухот и да ја контролирате температурата, влажноста, насоката на протокот на воздухот и волуменот на воздухот. Нема потреба да се грижите за тоа како да го користите клима уредот, AI функцијата ќе го направи тоа за вас.

_products/features/icon-HI-NANO

Ги штити вашето здравје и вашиот дом

HI-NANO

HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3, во споредба со стандардната плазма што генерира 0,4 ~ 0,6 милиони јони/см3. Поради големиот капацитет на производство на јони, во затворен простор таа може ефикасно да елиминира повеќе од 99% од H1N1 вирусите во рок од два часа. Во споредба со стандардната плазма, произведува само половина озон (0,007mg / m3) и затоа нема штетни ефекти врз животната средина. Ефикасно отстранете ги бактериите и уживајте во чистиот воздух секој ден. Француската лабораторија Texcell докажа дека HI-NANO може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93,54% во затворен простор во рок од два часа.

_products/features/icon-Интелигентна Wi-Fi контрола

Едноставна и сигурна работа со Wi-fi

Интелигентна Wi-Fi контрола

Едноставно контролирајте го клима уредот во домот само со вашиот мобилен телефон и безжична Wi-Fi конекција. Така, ќе можете да имате идеална температура пред да дојдете дома или едноставно да се грижите за комоцијата на вашите миленици од голема далечина.

_products/features/icon-Паметна гласовна контрола

Владејте го животот со Alexa

Паметна гласовна контрола

Новата апликација HiSmart Life е компатибилна со Alexa, виртуелниот асистент на Google, и можете да го користите Amazon Echo за да живеете „паметен живот“. Со гласовна интеракција може да се вклучи, да се исклучи и да се регулира температурата, како и да се постави режимот на работа (ладење или греење). Апликацијата HiSmart Life можете да најдете во вештините на Alexa и во каталогот на асистентот на Google.

_products/features/icon-4Д автоматски насочувачи

Автоматско насочување на воздухот

4Д автоматски насочувачи

Со автоматското движење на хоризонталните перки по специфичен редослед, апаратот обезбедува оптимална дистрибуција и проток на ладен или топол воздух низ просторијата во сите четири насоки.

_products/features/icon-Филтер со активен јаглен

Најдобра апсорпција на честички и непријатен мирис

Филтер со активен јаглен

Филтерот со активен јаглен покрај честичките, фаќа и хемикалии, издувни гасови и чад од цигари. Затоа, ова е совршено решение да го апсорбира и да го отстрани непријатниот мирис за да можете да уживате во свежиот и чист воздух.

_products/features/icon-Тивка работа

Намалување на бучавата за ваша удобност

Тивка работа

Бучавата се намалува до 19 dB (дури и до 18 dB кај некои модели) и ви овозможува тивка и мирна околина, правејќи да се чувствувате како на прошетка на месечината.

_products/features/icon-Двојно самочистење

Одржување на висока ефикасност и чист воздух

Двојно самочистење

Благодарение на новата генерација на хидрофилен заштитен слој на Hisense, акумулираната прашина/микроорганизмите/маслото може да се отстранат од алуминиумската површина на испарувачот со помош на циклус на замрзнување и одмрзнување. Кога е исклучен, вентилаторот на внатрешната единица ќе работи 30 секунди за да го исуши испарувачот. На овој начин ќе се одржи висока ефикасност и чист воздух.

_products/features/icon-HiSmart Life App

Паметно управување од каде било и во кое било време

HiSmart Life App

Оваа апликација овозможува паметно и пријатно корисничко искуство. Може да ги добиете информациите за статусот на апаратот и да управувате со нив насекаде и во секое време. Интерфејсот е многу едноставен и моќен, покрај вообичаените функции на далечинскиот управувач, тој има и паметни функции, како што се: дијагностика, приказ на грешка, сетирање програми и така натаму. Ве очекуваат голем број интересни функции. Апликацијата е достапна на App Store.

_products/features/icon-Паметен режим

Еден клик за совршена собна температура

Паметен режим

Само притиснете го копчето „Smart“ и клима уредот автоматски ќе се прилагоди на идеалната температура според собната температура.

_products/features/icon-Четири ноќни режими

Најдобри температури за сечиј витален сон

Четири ноќни режими

Спиењето е од витално значење за нашето тело и удобниот одмор носи придобивки за нашето здравје. Четирите ноќни режими обезбедуваат различна температура во текот на ноќта, грижејќи се за сите членови на семејството: возрасни, стари лица, млади и деца. Кривата на температура ќе се прилагоди автоматски и интелигентно, така што ќе можете удобно да заспиете.

_products/features/icon-Ноќен режим

Ноќен режим на работа за ваша комоција

Ноќен режим

Оваа функција овозможува автоматско зголемување на поставената температура за 2°C по еден час работа. Температурата тогаш останува константна и ќе имате идеална температура за спиење.

 
Тип на производ Клими за дом
Бренд Hisense
Вредност на греење 4.2 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење A+++
Енергетски степен на ладење A+++