text.skipToContent text.skipToNavigation
Haier TIDE Green 09 AS25THMHRA /1U25YEMFRA [2.5KW} инвертер систем R32IDEK000210248
Нашата најниска цена
28.690,00 ден
Haier TIDE Green 09 AS25THMHRA /1U25YEMFRA [2.5KW} инвертер систем R32. A++ / A+ висока енергетска класа на ладење/ греење, DC Inverter технологија со Intelligent Air, Антибактериски филтер, Eurove...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 12.12.2019

Haier TIDE Green 09 AS25THMHRA /1U25YEMFRA [2.5KW} инвертер систем R32. A++ / A+ висока енергетска класа на ладење/ греење, DC Inverter технологија со Intelligent Air, Антибактериски филтер, Eurovent сертификат, Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24hтајмер, Оптимизиран дизајн на вентилаторот кој овозможува тивка работа (18 dB), Опсег на работа ладење/греење при надворешна температура од -10÷/-15÷46 C. Карактеристки: Капацитет на ладење: 2,6kW, Капацитет на греење:2,8KW, опсег на греење од: 0,8 ÷ 3,2 kW, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz, Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -15ºC до +46ºC / -10ºC до +24ºC, Ладилен медиум: R32.. Сите клима уреди имаат 36 месеци гаранција, За секој метар над 3m должина, се наплаќа дополнително 10 euro по метар, За монтажа надвор од Скопје се пресметуваат и патни трошоци.
Капацитет на ладење (kW) 2,6
Капацитет на греење (kW) 2,8
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење A+
Намена за просторот 5-25m2
Бренд Haier
Тип на производ Клима