text.skipToContent text.skipToNavigation
MITSHUBISHI ELECTRIC 2,5kW MSZ-HJ25VA/MUZ-HJ25VA инвертер климаIDEK000077850
Цена
28.990  ден
MITSHUBISHI ELECTRIC 2,5kW MSZ-HJ25VA/MUZ-HJ25VA инвертер клима. Едноставна линија со сјајна бела боја прилагодлива во секој амбиент. Капацитет за ладење: 2,5kW, капацитет за греење: 3,15kW, Енерге...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 03.06.2020

MITSHUBISHI ELECTRIC 2,5kW MSZ-HJ25VA/MUZ-HJ25VA инвертер клима. Едноставна линија со сјајна бела боја прилагодлива во секој амбиент. Капацитет за ладење: 2,5kW, капацитет за греење: 3,15kW, Енергетска класа А, наменето за простории до 25m2, потрошувачка на енергија при ладење: 490W/h, при греење: 500W/h, SEER:5,1, SCOP: 3,8, бучавост на внатрешната единица: 43dB, бучавост на надворешната единица: 50dB, димензии на внатрешната единица: 290х799х232mm, тежина 9кг, димензии на надворешната единица: 538х699х249mm, тежина 24кг. Работи од -10 до +46 степени надворешна температура. Максимален проток на воздух 600m3/h. Брзо достигнување на потребната температура што овозможува заштеда на електрична енергија. Едноставен далечински управувач кој помага во контрола на уредот и овозможува додатна заштеда на енергијата. Силвер-Јонизирачки филтер кој ги задржува и неутрелизира сите бактерии, полен и други алергенси. Значително намалена бука при работа со новата серија на DC inverter уредите на Mitsubishi electric. Намалување на надворешната и внатрешната единица со цел инсталацијата во мали и тесни места да стане возможна. 3 години гаранција на секој клима уред.
Енергетски степен на ладење А
Енергетски степен на греење А
Намена на климата според просторот од 5 до 25 m2
Вредност на ладење 2 kW
Вредност на греење 3 kW
Бренд Mitsubishi Electric