text.skipToContent text.skipToNavigation

Tesla TT34TP21-1232IAWT Клима уредID EK000530906

Tesla TT34TP21-1232IAWT Клима уредID: EK000530906

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
30.190 ден

Tesla TT68EX81-2432IAW Клима уред I FEEL За ваша максимална удобност, далечинскиот управувач може да ја следи температурата на л...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.07.2024

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Tesla TT68EX81-2432IAW Клима уред

 

I FEEL

За ваша максимална удобност, далечинскиот управувач може да ја следи температурата на локацијата каде што се наоѓа и да испрати сигнал до климатизерот - така што температурата во просторијата секогаш е оптимизирана.

ТУРБО РЕЖИМ

Кога клима уредот е во турбо режим, тој го достигнува својот максимален капацитет за греење или ладење, што ја прави просторијата потопла или поладна побрзо.

ANTI-FUNGUS

Клима уредот ќе ја активира функцијата против габи откако ќе го заврши режимот за ладење и одвлажнување. Тоа помага да се спречи ширењето на габите и бактериите за одржување на здрава животна средина.

ХОРИЗОНТАЛНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ

Користете ја можноста за прилагодување на пренасочувачот на воздухот за да ја промените насоката на проток, доколку сакате воздухот од клима уредот да доаѓа од страна.

WI-FI

Благодарение на функцијата Wi-Fi, можете да го контролирате клима уредот Tesla со помош на мобилен телефон или други паметни уреди: за дополнителна леснотија и флексибилност при користењето!

ИНТЕЛИГЕНТНО ОДМРЗНУВАЊЕ

Ако кондензаторот замрзне во режим на греење, при ниски надворешни температури, клима уредот ќе го активира интелигентниот режим на одмрзнување.

ДОПОЛНИТЕЛЕН ЈОНИЗАТОР ФИЛТЕР

Одредено ниво на јонска заситеност прави штетните микроорганизми во воздухот да паѓаат на земја, со што се намалуваат шансите луѓето да ги вдишат. Уредите за јонизатор можат да бидат исклучително корисни за оние кои страдаат од алергија.

 

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ:

  • Енергетска класа А++/А+
  • Капацитет (Btu) 12000
  • Тип на гас R32
  • Ниво на бучава 32 dB
  • Номинален капацитет за ладење 3,4
  • Номинален капацитет за греење 3,43
  • SEER 6.1
  • SCOP 4
  • Годишна потрошувачка на ладење (kWh/a) 195
  • Годишна потрошувачка на греење (kWh/a) 840
Тип на производ Клими за дом
Бренд Tesla
Гаранција 3 год.
Вредност на греење 3.43 kW
Вредност на ладење 3.4 kW
Намена на климата за простор од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!