text.skipToContent text.skipToNavigation

Tesla TT51X81-18410A Клима уредID EK000530928

Tesla TT51X81-18410A Клима уредID: EK000530928

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
29.490 ден

Tesla TT51X81-18410A Клима уред I FEEL Далечинскиот управувач може да ја следи температурата на моменталната локација и да испра...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.07.2024

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Tesla TT51X81-18410A Клима уред

 

I FEEL

Далечинскиот управувач може да ја следи температурата на моменталната локација и да испрати сигнал до климатизерот, за да може да ја оптимизира собната температура за ваша максимална удобност.

SELF-DIAGNOSTIC

Клима уредот може да ја следи неговата работа и да идентификува проблематични или неисправни делови. Ако се најде, системот автоматски ќе се исклучи и на внатрешната единица ќе се прикаже код за грешка.

ANTI-FUNGUS

Клима уредот ќе ја стартува антигабичната функција откако ќе излезе од режимот за ладење и одвлажнување. Тоа помага да се спречи ширењето на габите и бактериите за одржување на здрава животна средина.

AUTO RESTART

AC може автоматски да ги запомни поставките за работа кога струјата неочекувано ќе се исклучи, за да може да ги врати и да продолжи со работа кога ќе се врати напојувањето.

ФИЛТЕР КОЈ СЕ ПЕРЕ

Филтерот на внатрешната единица може да се отстрани и лесно да се измие во секое време.

 

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

  • Енергетска класа А/А
  • Капацитет BTU 18000
  • Ладилно средство од типот R410a
  • Ниво на бучава 34 dB
  • Номинален капацитет за ладење (KW) 4,99
  • Номинален капацитет за греење (KW) 5.13
  • EER 3.21
  • COP 3.61
  • Годишна потрошувачка - ладење (kWh/a) 1003
Бренд Tesla
Гаранција 3 год.
Вредност на греење 5.13 kW
Вредност на ладење 4.99 kW
Намена на климата за простор од 51 до 75 m2
Енергетски степен на греење А
Енергетски степен на ладење А
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!