text.skipToContent text.skipToNavigation
Toshiba Mirai RAS-B13BKVG-Е, инвертер систем [3.5KW] R32IDEK000210254
49.000  ден
Цена
44.690  ден
Toshiba Mirai RAS-B13BKVG-Е, инвертер систем [3.5KW] R32. Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: Toshiba Mirai RAS-B13BKVG-Е, инвертер систем [3....

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 02.06.2020

Toshiba Mirai RAS-B13BKVG-Е, инвертер систем [3.5KW] R32. Ѕиден (hi wall) inverter клима уред, со интелегентно управување PWM и PAM модулација тип: Toshiba Mirai RAS-B13BKVG-Е, инвертер систем [3.5KW] R32 наменет за одржување на термичките параметри при климатизација на простори, A++ / А+ висока енергетска класа ладење /греење, DC Hybrid Inverter технологија, функција самочистење со антипрашлест филтер, опција за далечински управувач тип RB-RXS30-E со многу други дополнителни можности и функции (со доплата), опсег на работа -15 ÷ 46 C. Карактеристки: Капацитет на ладење: 3,3kW, Капацитет на греење:3,6KW, опсег на греење од: 0,72 ÷ 4,5 kW, Ел. напојување: 230V/1Ph/ 50Hz, Обезбедена функција на ладење / греење во температурен интервал од: -15ºC до +46ºC / -15ºC до +24ºC, Максимално растојание помеѓу единиците: 15m, Максимално висинско растојание: 8m, Ладилен медиум: R32. Сите клима уреди имаат 36 месеци гаранција, За секој метар над 3m должина, се наплаќа дополнително 10 euro по метар, За монтажа надвор од Скопје се пресметуваат и патни трошоци.
Енергетски степен на ладење А++
Енергетски степен на греење А+
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Вредност на ладење 3 kW
Вредност на греење 3 kW
Бренд Toshiba