text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL ACP-12CH35AEFIs R32 инвертер клима уредID EK000525203

VIVAX COOL ACP-12CH35AEFIs R32 инвертер клима уредID: EK000525203

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со DINERS CLUB картичките! Дознај повеќе овде!

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

24.990 ден

Цена
17.990 ден

-5% попуст со Diners Club!

Енергетска класа (SEER/SCOP):A++ (6.1/4.0) Максимален капацитет на ладење:4,16kW Максимален капацитет на греење:4,22kW Просечна моќност:3,52/3,81kW Влез...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 16.04.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
 • Енергетска класа (SEER/SCOP):A++ (6.1/4.0)
 • Максимален капацитет на ладење:4,16kW
 • Максимален капацитет на греење:4,22kW
 • Просечна моќност:3,52/3,81kW
 • Влезна моќност на ладење:1,21kW
 • Влезна моќност на греење:1,09kW
 • Проток на воздух:540m3
 • Капацитет на одвлажнување:1.20 l/h
 • Бучавост:40,5dB
 • Работна температура: од -10 ℃ до 50 ℃
 • Тежина на внатрешна единица:7,6kg
 • Тежина на надворешна единица:23,2kg
 • Намена за простор: од 26 до 35m2
 • Фреон:R32
 • Филтри:Филтер за прашина
 • Димензии на надворешната единица:720x495x270mm
Тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата за простор од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Разладно средство R32
WiFI вграден Не
Номинална влезна моќност за ладење 1.23 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -10≤T≤24°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -10≤T≤50°C
Бучавост - UJ 40 dB
Висина на внатрешна единица 28.5 cm
Ширина на внатрешна единица 80.5 cm
Длабочина на внатрешна единица 19.4 cm
Нето тежина на внатрешна единица 7.5 kg
Висина на надворешна единица 55 cm
Ширина на надворешната единица 70 cm
Длабочина на надворешната единица 27.5 cm
Нето тежина на надворешната единица 22.7 kg