text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL J DESIGN 3,5kW R32 , инвертер клима уредIDEK000207361
25.999  ден
Цена
24.990  ден
VIVAX COOL ACP-12CH35AUJI 3,5kW R32 инвертер клима уред. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,5, SEER коефициент: 6,2, Капацитет на греење [k...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 09.07.2020

VIVAX COOL ACP-12CH35AUJI 3,5kW R32 инвертер клима уред. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,5, SEER коефициент: 6,2, Капацитет на греење [kW]: 3,5, SCOP коефициент: 4,05, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 44, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1090, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 970, Проток на воздух [m3/h]: 600, останати карактерситики: timer, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Вградено Wi Fi Dongle, био филтер, LED екран, фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот. Димензии на внатрешната единица: 792 х 201 х 292 mm, тежина 8,0kg, димензии на надворешната единица: 720 х 260 х 540 mm, тежина 25,0kg, гаранција 36 месеци.

Енергетски степен на ладење А++
Енергетски степен на греење А+
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Вредност на ладење 3 kW
Вредност на греење 3 kW
Бренд Vivax