text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL L DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уредIDEK000224675
33.999,00 ден
Нашата најниска цена
27.999,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 17.12.2019

VIVAX COOL L DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уред

 

Карактеристики за инвертер клима ACP-12CH35AULI.

Енергетска класа за греење: A++

Енергетска класа за ладење:A+

Капацитет на ладење [kW]: 5,3

SEER коефициент: 6,55

Капацитет на греење [kW]: 5,4

SCOP коефициент: 4,07

Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 55

Еколошки плин: R32

Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1650

Работи на температура од: -10°C≤T≤50°C

Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 1500

Проток на воздух [m3/h]: 900

останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, био филтер, LED екран, фитлер против прав

капацитет на одвлажнување 1,8литри на час, гаранција 36 месеци

Капацитет на ладење (kW) 5,3
Капацитет на греење (kW) 5,4
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење A+
Намена за просторот 36-50m2
Бренд Vivax
Тип на производ Моно сплит клима уред
акција за дом