text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL M DESIGN 2,5kW инвертер клима уредIDEK000035570
Нашата најниска цена
23.625,00 ден

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ACP-09CH25AEMI, Капацитет на ладење 2,64 kW, Капацитет на греење 2,93 kW, Еколошки плин R410A, Енергетска класа на ладење A++, Енергетска класа на греење A+, SEER коефициент 6,1, SCOP коефициент 4, Предвидено оптеретување за време на греење 2,4, Ниво на звук за време на стандардни услови (UJ) 52 dB, Ниво на звук за време на стандардни услови (VJ) 58 dB, Функционалности Турбо режим, авто режим, авто рестарт, самодијагностика на дефекти, sleep режим, soft старт, тајмер, Останато LCD екран, био филтер, прашина филтер, Функција Исушувач на преостаната влага, Стартување при низок напон, Заштита на вентилот на надворешната единица, WiFi ready, Проток на воздух 430 m3/h, Капацитет на одвлажнување 1 l/h, Бучава - UJ 38 dB(A), Бучава - VJ 53 dB(A), Подрачје на работа -15°C?T?50°C
Бренд Vivax
Тип на производ Клима