text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID EK000207477

VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID: EK000207477

Cyber Week понудата е ОВДЕ!. Акцијата трае од 29.11. од 00:00ч. до 03.12. до 09:00ч.

Со оваа клима подаруваме гратис Wi-Fi Dongle!
Потребно е заедно со климата да го додадете и производот на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.12 или додека има залиха.

24.443 ден
Цена
23.990 ден
A++/A+ енергетска ефикасност, до -15C инвертер уред, Капацитет на греење 3,81kW, Гратис Wi-Fi USB Dongle, Намена до 40m2 простор  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 02.12.2021

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уред ACP-12CH35AEMI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 6,1, Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 56, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1237, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 964, Проток на воздух [m3/h]: 600, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав, Гаранција:36 месеци.
Тип на производ Клими за дом
Гаранција 5 год.
Бренд Vivax
Вредност на греење 3 kW
Вредност на ладење 3 kW
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++