text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уредIDEK000211636
Цена
24.443  ден
VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уред + SMART WING насочувач. Карактеристики за инвертер клима ACP-12CH35AEMI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет ...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 01.10.2020

VIVAX COOL M DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уред + SMART WING насочувач. Карактеристики за инвертер клима ACP-12CH35AEMI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 6,1, Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 56, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1237, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 964, Проток на воздух [m3/h]: 600, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав