text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL M DESIGN 5,5kW инвертер клима уредID EK000073856

VIVAX COOL M DESIGN 5,5kW инвертер клима уредID: EK000073856

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

46.990 ден

Цена
39.990 ден

VIVAX COOL, inverter klima ACP-18CH50AEMI R32 5.57kW Сет внатрешна и надворешна единици за ладење и греење на простории од 36 до 50 m2. Моќта на прир...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 13.12.2023

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

VIVAX COOL, inverter klima ACP-18CH50AEMI R32 5.57kW

Сет внатрешна и надворешна единици за ладење и греење на простории од 36 до 50 m2. 

Моќта на природата во борбата против алергени и прашина!

Релаксација со клима уред со БИО филтер кој собира микро честички, прашина и алергени. Опцијата „Следи ме“ ги следи движењата и ги оптимизира издувот.

 

Проверете зошто Vivax клима уредите се најпродавани во Македонија. Серијата М Дизајн е доказ дека клима уредите Vivax, дури и во најнискиот ценовен опсег, нудат многу повеќе од конкуренцијата.

Специјалната 3D инвертер технологија овозможува значителна заштеда на енергија, тивко работење и долготраен квалитет. Внатрешната единица има БИО филтер и филтер за прашина, што го прави воздухот што го дишете многу чист, додека надворешната единица има сосема нова конструкција која сега е уште потивка и поотпорна на надворешни влијанија.

Сето тоа во енергетска класа А++ при ладење и А+ во греење.

Покрај сето горенаведено, со купување на WiFi модул, овој уред може да се контролира и со WiFi.

 

sredstvoR32.JPG
 
Ново разладно средство гас R32
Клима уредите Vivax ги исполнуваат меѓународните стандарди за заштита на животната средина и енергетска ефикасност.

Безбеден за животната средина
Гаранцијата за безбедност на животната средина обезбедува целосна заштита на озонската обвивка. Намалениот потенцијал на влијание врз глобалното затоплување овозможува помало формирање на штетни гасови.

Енергетска ефикасност
Клима уредите со разладно средство R32 овозможуваат зголемување на енергетската ефикасност за 2-9% во споредба со уредите со разладно средство R410A.
 
Mmodeli.JPG
тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Вредност на греење 5.57 kW
Вредност на ладење 5.28 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата според просторот од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Разладно средство R32
SEER коефициент 6.5
SCOP коефициент 4.2
вграден WiFI Да
Номинална влезна моќност за ладење 1.633 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -15≤T≤30°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -15≤T≤50°C
Дијаметар на цевка во течна фаза 1/4"
Дијаметар на плинска цевка 1/2"
Макс. Должина на цевка 30 m
Макс. Висинска разлика 20 m
Преднапонска должина на цевка 5 m
Дополна на разладни медии 12 g/m
Растојание на носачот на надворешната единица 511 mm
Бучавост - UJ 56 dB
Бучавост - VJ 63 dB
Висина на внатрешна единица 30.2 cm
Ширина на внатрешна единица 95.7 cm
Длабочина на внатрешна единица 21.3 cm
Нето тежина на внатрешна единица 10 kg
Висина на надворешна единица 55.4 cm
Ширина на надворешната единица 80.5 cm
Длабочина на надворешната единица 33 cm
Нето тежина на надворешната единица 32.7 kg