text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL M DESIGN 5,5kW R32 инвертер климаID EK000073856

VIVAX COOL M DESIGN 5,5kW R32 инвертер климаID: EK000073856

Цена
46.990 ден
A++/A+ енергетска ефикасност, до -15C инвертер уред, Капацитет на греење 5,57kW, Капацитет на ладење 5,28kW, Намена до 60m2 простор  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.08.2022

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX COOL M DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уред ACP-18CH50AEMI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 5,28, SEER коефициент: 7,1, Капацитет на греење [kW]: 5,57, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 56, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1539, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 1480, Проток на воздух [m3/h]: 840, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав

Тип на производ Клими за дом
Гаранција 5 год.
Бренд Vivax
Вредност на греење 5.6 kW
Вредност на ладење 5.2 kW
Намена на климата според просторот од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А++
Енергетски степен на ладење А+