text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32 2.93kW, инвертер клима уредID EK000073852

VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32 2.93kW, инвертер клима уредID: EK000073852

Cyber Week понудата е ОВДЕ!. Акцијата трае од 29.11. од 00:00ч. до 03.12. до 09:00ч.

22.221 ден
Цена
17.990 ден
A++/A+ енергетска ефикасност, до -15C инвертер уред, Капацитет на греење 2,93kW, Капацитет на ладење 2,64kW, Намена до 30m2 простор  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX COOL Q DESIGN 2,5kW R32 инвертер клима уред ACP-09CH25AEQI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 2,64, SEER коефициент: 6,2, Капацитет на греење [kW]: 2,93, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 55,5, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 710, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 739, Проток на воздух [m3/h]: 520, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, био филтер, LED екран, фитлер против прав, без Wi-fi опција. Гаранција 3 години.

Тип на производ Клими за дом
Гаранција 5 год.
Бренд Vivax
Вредност на греење 2.9 kW
Вредност на ладење 2.6 kW
Намена на климата според просторот од 5 до 25 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење A+++