text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL Q DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID EK000074910

VIVAX COOL Q DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID: EK000074910

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

25.990 ден

Цена
20.990 ден

A++/A+ енергетска ефикасност, до -15C инвертер уред, Капацитет на греење 3,81kW, Капацитет на ладење 3,52kW, Намена до 40m2 простор  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 14.12.2023

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.
VIVAX COOL Q DESIGN 3,5kW R32 инвертер клима уред ACP-12CH35AEQI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 6,1, Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 56, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1237, Работи на температура од: -15°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 964, Проток на воздух [m3/h]: 600, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав, без Wi-fi опција
тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 3 год.
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата според просторот од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++