text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL R+ DESIGN 3,5kW R32 RED, инвертер клима уредID EK000207360

VIVAX COOL R+ DESIGN 3,5kW R32 RED, инвертер клима уредID: EK000207360

НОКАУТ ПОНУДА: Искористи попусти до 60% + 5% дополнитено со MASTER CARD картичките! Дознај повеќе овде!

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

36.999 ден

Цена
30.990 ден

Master Card 5% попуст!

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.06.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

VIVAX R+ дизајн клима ACP-12CH35AERI+ R32 RED

 
  • Номинален капацитет за ладење (kW): 3,52
  • Енергетска класа за ладење: A+++
  • SEER коефициент: 8,5
  • Опсег на работа за време на ладењето: -15 °C ≤ T ≤ 50 °C
  • Номинален капацитет за греење (kW): 3,81
  • Енергетска класа за греење: А++
  • SCOP коефициент: 4,6
  • Опсег на работа при загревање (W): -25 °C ≤ T ≤ 24 °C

Клима уред VIVAX R+ дизајн ACP-12CH35AERI+ R32 RED има номинален капацитет за греење од 3,81 kW и номинален капацитет за ладење од 3,52 kW. Овој модел го претставува најдобриот сооднос на инвестиции и профит на пазарот за климатизација. Специјалната 3D инвертер технологија обезбедува најдобри перформанси, а во исто време овозможува значителна заштеда на енергија. Исто така, овозможува тивко работење за поудобна атмосфера и мирен сон. Биофилтерот и јонизаторот ги отстрануваат загадувачите и алергените од воздухот, што го прави многу чист. Таквиот воздух е многу корисен за луѓето чувствителни на загадување на воздухот и за луѓето кои имаат проблеми со алергии. Внатрешната единица има функција за самочистење, таа продолжува да работи за сушење и чистење на преостанатиот кондензат.

Клима уред со дизајн VIVAX R+ ACP-12CH35AERI+ R32 RED има функција „Се чувствувам“, која користи сензор за читање на температурата во просторијата и испраќање до клима уредот. Внатрешната единица ја прилагодува температурата и брзината на вртење на вентилаторот така што ќе се достигне потребната температура, а истовремено заштедува енергија. Надворешната единица има компресорски и кондензаторски грејачи кои спречуваат ниски перформанси и на тој начин обезбедуваат непречено функционирање на внатрешната единица во режим на греење. Функцијата за заштеда на енергија му помага на уредот да обезбеди доволно енергија за ладење без да мора да работи со полн капацитет. Долготрајниот квалитет е обезбеден со петгодишна гаранција и употреба на гас R32, кој е поефикасен и побезбеден за работа и за животната средина. Сето тоа во енергетска класа А+++ при ладење и А++ во греење. Со купување на WiFi модул, можете да го контролирате овој уред преку апликацијата за контрола на климатизерот NethomePlus.

 

 

 

Спецификации  
Номинален капацитет за ладење (kW) 3.52
Минимален капацитет за ладење (kW) 1.38
Максимален капацитет за ладење (kW) 4.31
Енергетска класа на ладење А+++
SEER коефициент 8.5
Работна област за време на ладењето -15 °C ≤ T ≤ 50 °C
Проценето оптоварување за ладење (W) 3500
Номинална влезна моќност за ладење (W) 977
Номинален капацитет за греење (kW) 3.81
Минимален капацитет за греење (kW) 1.06
Максимален капацитет за греење (kW) 4.38
Енергетска класа на греење А++
SCOP коефициент 4,6
Работна површина за време на загревањето (W) -25 °C ≤ T ≤ 24 °C
Проценето оптоварување за греење (W) 2600
Номинална влезна грејна моќност (W) 977
Проток на воздух (m³/h) - HI / MID / LOW 584/477/395
Капацитет за одвлажнување (L/h) 1,2
Бучава (dB(A)) - UJ 39.5/33/25/21
Јачина на звук во стандардни услови (dB) - UJ ≤ 55
Димензии на уредот (mm) - UJ 802 x 189 x 297
Димензии на пакувањето (мм) - UJ 875 x 285 x 380
Нето / Бруто тежина (kg) - UJ 8.6/11.1
Бучава (Db(A)) - VJ ≤ 54,5
Јачина на звук во стандардни услови (dB) - VJ ≤ 32
Ладилно средство R32
Растојание на држачите (мм) 452
Димензии на уредот (мм) - VJ 765 x 303 x 555
Димензии на пакетот (мм) - VJ 887 x 337 x 610
Нето / Бруто тежина (kg) - VJ 26.7/29.1
Функционалности 1W мирување; Ноќен режим; Функција за заштеда на енергија; Био филтер; Филтер за прав; Јонизатор; Самочистење; Златен слој; Заштитен капак на вентилот; Интелигентно одмрзнување; Откривање и прикажување на грешки; Сензор за истекување на течноста за ладење; Почнувајќи од низок напон; PTC компресорски и кондензаторски грејачи; Функција за итна работа; Ладење на температура од -15°C; Греење на температура од -25°C; Wi-Fi подготвен; „Чувствувам функција“; Рачна контрола; Моно и мулти-компатибилност; Бескошумно управување; 3 брзини на проток на воздух; Двонасочна дренажа на кондензат; Греење на 8°C; Замав за автомобил; Меморирање на позицијата на рутерот; 12 брзина на проток на воздух; Автоматски режим на работа; Меморија на последниот режим на работа; Тајмер; Турбо режим; Мек почеток; Дигитален дисплеј
Дијаметар на цевката за течна фаза 1/4"
Дијаметар на цевката за гасна фаза 3/8"
Макс. должина на цевката (m) 25
Макс. висинска разлика (m) 10
Должина на претходно натоварена цевка (m) 5
Надополнување на медиумот за ладење (g/m) 12
Тип на уред Систем за поделба на ѕидови
Боја на уредот Црвено
Гарантен период (месеци) 60
Тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата за простор од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А++
Енергетски степен на ладење A+++
Разладно средство R32
SEER коефициент 7
SCOP коефициент 4.1
WiFI вграден Не
Номинална влезна моќност за ладење 1.09 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -25°C≤T≤30°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -15≤T≤50°C
Дијаметар на цевка во течна фаза 1/4"
Дијаметар на плинска цевка 3/8"
Макс. Должина на цевка 25 m
Макс. Висинска разлика 10 m
Преднапонска должина на цевка 5 m
Дополна на разладни медии 12 g/m
Растојание на носачот на надворешната единица 487 mm
Бучавост - UJ 21 dB
Бучавост - VJ 55 dB
Висина на внатрешна единица 18.9 cm
Ширина на внатрешна единица 80.2 cm
Длабочина на внатрешна единица 29.7 cm
Нето тежина на внатрешна единица 8.2 kg
Висина на надворешна единица 55.5 cm
Ширина на надворешната единица 77 cm
Длабочина на надворешната единица 30 cm
Нето тежина на надворешната единица 26.5 kg