text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL R+ DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уредID EK000431342

VIVAX COOL R+ DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уредID: EK000431342

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
52.990 ден

ОПИС Клима уредот со дизајн VIVAX R+, ACP-18CH50AERI+ R32 има номинален капацитет за греење од 5,57 kW и номинален капацитет за ладење од 5,28 kW. Овој модел го претставува најдобриот с...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

ОПИС

Клима уредот со дизајн VIVAX R+, ACP-18CH50AERI+ R32 има номинален капацитет за греење од 5,57 kW и номинален капацитет за ладење од 5,28 kW. Овој модел го претставува најдобриот сооднос на инвестиции и профит на пазарот за климатизација. Специјалната 3D инвертер технологија обезбедува најдобри перформанси, а во исто време овозможува значителна заштеда на енергија. Исто така, овозможува тивко работење за поудобна атмосфера и мирен сон. Биофилтерот и јонизаторот ги отстрануваат загадувачите и алергените од воздухот, што го прави многу чист. Таквиот воздух е многу корисен за луѓето чувствителни на загадување на воздухот и за луѓето кои имаат проблеми со алергии. Внатрешната единица има функција за самочистење, таа продолжува да работи за сушење и чистење на преостанатиот кондензат.

Клима уредот со дизајн VIVAX R+, ACP-18CH50AERI+ R32 има функција „Се чувствувам“, која користи сензор за читање на температурата во просторијата и испраќање до клима уредот. Внатрешната единица ја прилагодува температурата и брзината на вртење на вентилаторот така што ќе се достигне потребната температура, а истовремено заштедува енергија. Надворешната единица има компресорски и кондензаторски грејачи кои спречуваат ниски перформанси и на тој начин обезбедуваат непречено функционирање на внатрешната единица во режим на греење. Функцијата за заштеда на енергија му помага на уредот да обезбеди доволно енергија за ладење без да мора да работи со полн капацитет. Долготрајниот квалитет е обезбеден со петгодишна гаранција и употреба на гас R32, кој е поефикасен и побезбеден за работа и за животната средина. Сето тоа во енергетска класа А++ при ладење и А+ во греење. Со купување на WiFi модул, можете да го контролирате овој уред преку апликацијата за контрола на климатизерот NethomePlus.

Тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Вредност на греење 5.57 kW
Вредност на ладење 5.28 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата за простор од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Разладно средство R32
SEER коефициент 7
SCOP коефициент 4
WiFI вграден Не
Номинална влезна моќност за ладење 1.55 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -20≤T≤24°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -15≤T≤50°C
Дијаметар на цевка во течна фаза 1/4"
Дијаметар на плинска цевка 1/2"
Макс. Должина на цевка 30 m
Макс. Висинска разлика 20 m
Преднапонска должина на цевка 5 m
Дополна на разладни медии 12 g/m
Растојание на носачот на надворешната единица 211 mm
Бучавост - UJ 57 dB
Бучавост - VJ 65 dB
Висина на внатрешна единица 31.9 cm
Ширина на внатрешна единица 96.5 cm
Длабочина на внатрешна единица 21.5 cm
Нето тежина на внатрешна единица 10.9 kg
Висина на надворешна единица 55.4 cm
Ширина на надворешната единица 80.5 cm
Длабочина на надворешната единица 33 cm
Нето тежина на надворешната единица 33.5 kg