text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX COOL R DESIGN 5,5kW R32,инвертер клима уредIDEK000073863
44.443,00 ден
Нашата најниска цена
39.999,00 ден
VIVAX COOL R DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уред ACP-18CH50AERI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 5,28, SEER коефициент: 6,4, Капацитет на...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 11.12.2019

VIVAX COOL R DESIGN 5,5kW R32 инвертер клима уред ACP-18CH50AERI. Енергетска класа за греење: A++, Енергетска класа за ладење:A+, Капацитет на ладење [kW]: 5,28, SEER коефициент: 6,4, Капацитет на греење [kW]: 5,57, SCOP коефициент: 4,0, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 57, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1538, Работи на температура од: -20°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 1461, Проток на воздух [m3/h]: 750, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот.

Капацитет на ладење (kW) 5,3
Капацитет на греење (kW) 5,6
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење A+
Намена за просторот 36-50m2
Бренд Vivax
Гаранција 36
Тип на производ Моно сплит клима уред