text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL S DESIGN PRO 3,5kW R32 инвертер клима уредID EK000448526

VIVAX COOL S DESIGN PRO 3,5kW R32 инвертер клима уредID: EK000448526

34.999 ден
Цена
28.990 ден
VIVAX COOL клима уред ACP-12CH35AESI PRO Тип на клима: Инвертер Енергетска класа на греење: A+ Енергетска класа на ладење: A++ Осег на гр...  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.08.2022

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX COOL клима уред ACP-12CH35AESI PRO

  • Тип на клима: Инвертер
  • Енергетска класа на греење: A+
  • Енергетска класа на ладење: A++
  • Осег на греење: -15≤T≤24
  • Оспег на ладење: -15≤T≤50
  • Намена на клима според просторот: од 26 до 35 m2

ДВОЕН ФИЛТЕР
Двојниот систем на филстрација темелно ги отстанува штетните честички, и ви осигурува чист и свеж воздух. Другиот филтер со активен јаглен ги заробува сите опасни и непријатни мириси. 

УВ СВЕТЛО
Ултравиолетовата светлина на кратки бранови, добро позната за стерилизација на просторот која ги уништува сите штетни честички во воздухот, што резултира со ефикансно отстранување на вируси и бактерии од воздухот.

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА

1 W Standby
Клима уредот во оваа позиција троши само 1 W енергија дневно.

Функција за заштеда на енергија
Оваа функција и помага на клима уредот да осигура доволно моќност за ладење без потреба да работи во полн капацитет.

Ноќен начин на работа
Температурата автоматски и благо расте или паѓа како би се зачувала удобна собна температура, а во исто време и намалена потрошувачка на енергија.

ECO начин на работа
Новата VIVAX кима во ECO начин на работа преку осумласовен режим на работа заштедува до 60% енергија.

ЗДРАВЈЕ

Филтер за прашина
Мрежаст филтер помага да ги сопре чесичките прашина од воздухот и му дава почист и поквалитетен воздух во просторијата.

Самочистење
Внатрешната единица ќе продолжи со работа како би го исушила и исчистила преостанатиот кондензат.

Каталистички филтер
Ги елемина штетните гасови и непријатни мириси.

Антикорозивна заштита - Златен премаз
Специјален антикорозивен премаз ја штити надворешната единица од атмосферските влијанија. Помага и во продолжување на животниот век на надворешната единица и во подобра ефикасност во греење.

Стерилизација на 56 °C
Стерилизација на 56 °C во трање од 30 минути ефикасно ги онеспособува вирусите присутни во воздухот.

УВ светлно
Ултравиолетово светло ги уништува честичките како бактерии, вируси, габи, мувла и останато преку спектра УВ светло.

 

 

 

Тип на производ Клими за дом
Гаранција 5 год.
Бренд Vivax
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата според просторот од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++