text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL S DESIGN PRO 5,5kW R32 инвертер клима уредID EK000448527

VIVAX COOL S DESIGN PRO 5,5kW R32 инвертер клима уредID: EK000448527

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
46.999 ден

VIVAX COOL клима уред ACP-18CH35AESI PRO Тип на клима: Инвертер Енергетска класа на греење: A+ Енергетска класа на ладење: A++ Осег на гр...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

VIVAX COOL клима уред ACP-18CH35AESI PRO

  • Тип на клима: Инвертер
  • Енергетска класа на греење: A+
  • Енергетска класа на ладење: A++
  • Осег на греење: -15≤T≤24
  • Оспег на ладење: -15≤T≤50
  • Намена на клима според просторот: од 26 до 35 m2

ДВОЕН ФИЛТЕР
Двојниот систем на филстрација темелно ги отстанува штетните честички, и ви осигурува чист и свеж воздух. Другиот филтер со активен јаглен ги заробува сите опасни и непријатни мириси. 

УВ СВЕТЛО
Ултравиолетовата светлина на кратки бранови, добро позната за стерилизација на просторот која ги уништува сите штетни честички во воздухот, што резултира со ефикансно отстранување на вируси и бактерии од воздухот.

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА

1 W Standby
Клима уредот во оваа позиција троши само 1 W енергија дневно.

Функција за заштеда на енергија
Оваа функција и помага на клима уредот да осигура доволно моќност за ладење без потреба да работи во полн капацитет.

Ноќен начин на работа
Температурата автоматски и благо расте или паѓа како би се зачувала удобна собна температура, а во исто време и намалена потрошувачка на енергија.

ECO начин на работа
Новата VIVAX кима во ECO начин на работа преку осумласовен режим на работа заштедува до 60% енергија.

ЗДРАВЈЕ

Филтер за прашина
Мрежаст филтер помага да ги сопре чесичките прашина од воздухот и му дава почист и поквалитетен воздух во просторијата.

Самочистење
Внатрешната единица ќе продолжи со работа како би го исушила и исчистила преостанатиот кондензат.

Каталистички филтер
Ги елемина штетните гасови и непријатни мириси.

Антикорозивна заштита - Златен премаз
Специјален антикорозивен премаз ја штити надворешната единица од атмосферските влијанија. Помага и во продолжување на животниот век на надворешната единица и во подобра ефикасност во греење.

Стерилизација на 56 °C
Стерилизација на 56 °C во трање од 30 минути ефикасно ги онеспособува вирусите присутни во воздухот.

УВ светлно
Ултравиолетово светло ги уништува честичките како бактерии, вируси, габи, мувла и останато преку спектра УВ светло.

 

 

 

Тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Вредност на греење 5.568 kW
Вредност на ладење 5.275 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата за простор од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Разладно средство R32
SEER коефициент 7
SCOP коефициент 4.2
WiFI вграден Не
Номинална влезна моќност за ладење 1.55 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -20≤T≤24°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -15≤T≤50°C
Дијаметар на цевка во течна фаза 1/4"
Дијаметар на плинска цевка 3/8"
Макс. Должина на цевка 25 m
Макс. Висинска разлика 10 m
Преднапонска должина на цевка 5 m
Дополна на разладни медии 12 g/m
Растојание на носачот на надворешната единица 452 mm
Бучавост - UJ 41 dB
Бучавост - VJ 57 dB
Висина на внатрешна единица 32 cm
Ширина на внатрешна единица 96.9 cm
Длабочина на внатрешна единица 24.1 cm
Нето тежина на внатрешна единица 11.2 kg
Висина на надворешна единица 55.4 cm
Ширина на надворешната единица 80.5 cm
Длабочина на надворешната единица 33 cm
Нето тежина на надворешната единица 33.5 kg
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!