text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,81kW GOLD R32 инвертер клима уредID EK000423396

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,81kW GOLD R32 инвертер клима уредID: EK000423396

Цена
39.990 ден
VIVAX COOL V+ DESIGN 3,8kW GOLD R32 инвертер клима уред Капацитет на греење: 3,8 kW Капацитет на ладење: 3,5 kW Намена: до 40 m2 простор Енергетска ефикасност: A+++/A++ До -25C инвертер уред  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.08.2022

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,5kW GOLD инвертер клима уред ACP-12CH35AEVIs R32.

Проверете зашто Vivax климите уредите се најпродавани во Хрватска. V дизајн серијата го претставува најдоброто и најквалитетното нешто штo Vivax може да ви го понуди од клима уреди во моно сплит изработка. Посебниот 3D инвертер, технологија што овозможува дополнителна заштеда на енергија, тивко работење и долготраен квалитет. Внатрешната единица има био филтер и ионизатор што го прави совршен за лица кој се осетливи на нечист воздух додека надворешната единица има греачи на компресорот и кондензаторот правејќи ја исклучително ефикасна во режимот на греење. 3D протокот на воздух овозможува стигање на воздух во секој агол од просторијата, а завршната обработка и квалитетот на изработка до последниот детал ќе ве остават без здив. Сето тоа во енергетска класа А+++ за ладење и А++ за греење. Сакате ли во секој момент да го контролирате вашиот клима уред, достапна ви е оваа опција преку Wi-Fi модулот со кој можете да ги проширите функциите на овој уред. Освен вклучување и исклучување преку мобилната апликација поставете и тајмер, дознајте доколку Вашиот клима уред троши повеќе енергија и во кој режим работи, дијагностицирајте ги потенциалните дефекти. Освен сите наброени предности овој уред Ви нуди со неговиот едноставен изглед да искочите од класичните клима уреди и да додадете уште еден естетски детал во Вашиот простор. GOLD внатрешната единица ќе ви донесе нова димензија во вашиот дом на кој нема да останете рамнодушни.

 

Техничка спецификација:

Енергетска класа за греење: A+++, Енергетска класа за ладење:A++, Капацитет на ладење [kW]: 3,5, SEER коефициент: 8,5, Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,6, Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 54, Еколошки плин: R32, Работи на температура од: -25°C≤T≤50°C, Проток на воздух [m3/h]: 558, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, јонизатор. фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот.

 

Тип на производ Клими за дом
Гаранција 5 год.
Бренд Vivax
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата според просторот од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење A+++
Енергетски степен на ладење А++