text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,81kW GRAY MIRROR R32 инвертер клима уредID EK000326385

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,81kW GRAY MIRROR R32 инвертер клима уредID: EK000326385

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

39.990 ден

Цена
31.990 ден

Нокаут акција!

A+++/A++ енергетска ефикасност, до -25C инвертер уред, Капацитет на греење 3,81kW, Греач на кондензатор и компресор, Намена до 40m2 простор  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 05.03.2024

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

VIVAX COOL V+ DESIGN 3,5kW GRAY MIRROR инвертер клима уред ACP-12CH35AEVI R32.

Проверете зашто Vivax климите уредите се најпродавани во Хрватска. V+ дизајн серијата го претставува најдоброто и најквалитетното нешто штo Vivax може да ви го понуди од клима уреди во моно сплит изработка. Посебниот 3D инвертер, технологија што овозможува дополнителна заштеда на енергија, тивко работење и долготраен квалитет. Внатрешната единица има био филтер и ионизатор што го прави совршен за лица кој се осетливи на нечист воздух додека надворешната единица има греачи на компресорот и кондензаторот правејќи ја исклучително ефикасна во режимот на греење. 3D протокот на воздух овозможува стигање на воздух во секој агол од просторијата, а завршната обработка и квалитетот на изработка до последниот детал ќе ве остават без здив. Сето тоа во енергетска класа А++ за ладење и А+ за греење. Сакате ли во секој момент да го контролирате вашиот клима уред, достапна ви е оваа опција преку Wi-Fi модулот со кој можете да ги проширите функциите на овој уред. Освен вклучување и исклучување преку мобилната апликација поставете и тајмер, дознајте доколку Вашиот клима уред троши повеќе енергија и во кој режим работи, дијагностицирајте ги потенциалните дефекти. Освен сите наброени предности овој уред Ви нуди со неговиот едноставен изглед да искочите од класичните клима уреди и да додадете уште еден естетски детал во Вашиот простор. GRAY Mirror внатрешната единица ќе ви донесе нова димензија во вашиот дом на кој нема да останете рамнодушни.

 

Техничка спецификација:

Енергетска класа за греење: A+++, Енергетска класа за ладење:A++, Капацитет на ладење [kW]: 3,52, SEER коефициент: 8,5, Капацитет на греење [kW]: 3,81, SCOP коефициент: 4,6,Јачина нa звук при нормално работење [dB]: 54, Еколошки плин: R32, Влезна потрошувачка моќност за ладење [W]: 1034, Работи на температура од: -25°C≤T≤50°C, Влезна потрошувачка моќност за греење [W]: 1030, Проток на воздух [m3/h]: 500, останати карактерситики: timer, Turbo mode, soft start, sleep mode, самодијагностика на грешки, auto mode, auto restart, заштитен вентил на надворешната единица, Wi Fi Ready, био филтер, LED екран, јонизатор. фитлер против прав, греач на кондензаторот и греач на компресорот.

 

Тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата за простор од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А++
Енергетски степен на ладење A+++