text.skipToContent text.skipToNavigation

VIVAX COOL Y DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID EK000073850

VIVAX COOL Y DESIGN 3,5kW R32, инвертер клима уредID: EK000073850

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде.

Со секоја VIVAX клима подаруваме гратис Wi-Fi Dongle!
Потребно е заедно со климата да го додадете и Wi-Fi Dongle на линкот погоре.
Акцијата трае до 31.3. или додека има залиха.

60.990 ден

Цена
59.990 ден

Vivax Cool Y DESIGN инвертер клима уред 3,81kW, ACP-12CH35AEYI ...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.03.2023

Гаранција: 5 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Vivax Cool Y DESIGN инвертер клима уред 3,81kW, ACP-12CH35AEYI

 
 
тип на производ Клими за дом
Бренд Vivax
Гаранција 5 год.
Боја Бела
Вредност на греење 4.25 kW
Вредност на ладење 3.52 kW
Тип на внатрешна единица Ѕидна единица
Тип на единица Сет (Внатрешна + надворешна)
Намена на климата според просторот од 5 до 25 m2
Енергетски степен на греење A+++
Енергетски степен на ладење A+++
Разладно средство R32
SEER коефициент 9
EER коефициент 0
SCOP коефициент 5.3
COP коефициент 0
вграден WiFI Да
Номинална влезна моќност за ладење 0.943 kW
Подрачје на работа во позиција на греење -32≤T≤30°C
Подрачје на работа во позиција на ладење -32≤T≤50°C
Дијаметар на цевка во течна фаза 1/4"
Дијаметар на плинска цевка 3/8"
Макс. Должина на цевка 25 m
Макс. Висинска разлика 10 m
Преднапонска должина на цевка 5 m
Дополна на разладни медии 12 g/m
Растојание на носачот на надворешната единица 514 mm
Бучавост - UJ 59 dB
Бучавост - VJ 61 dB
Висина на внатрешна единица 29.8 cm
Ширина на внатрешна единица 89.5 cm
Длабочина на внатрешна единица 24.8 cm
Нето тежина на внатрешна единица 13 kg
Висина на надворешна единица 55.4 cm
Ширина на надворешната единица 80 cm
Длабочина на надворешната единица 33.3 cm
Нето тежина на надворешната единица 36.4 kg