text.skipToContent text.skipToNavigation

Bosch CL 2000-Set 53 WE клима уредID EK000601413

Bosch CL 2000-Set 53 WE клима уредID: EK000601413

ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

59.999 ден

Цена
45.900 ден

Клима инвертер BOSCH CL 2000-Set 53 WE  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Клима инвертер BOSCH CL 2000-Set 53 WE

  

 • Препорачана површина до 55 m²
 • Номинална моќност при греење/ладење 5,6 / 5,3 kW
 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • Енергетска класа на ладење А++
 • Енергетска класа на греење А++/А+ потопла сезона/просечна сезона
 • Сензор за движење, заштита од замрзнување, антикоризивна заштита

Спецификација

 • Номинална моќност при ладење 5,3 kW, 18 kBTU/h
 • Номинална моќност при греење 5,6 kW, 19 kBTU/h

 • Потрошувачка при номинална моќност на ладење 1,55 kW
 • Потрошувачка при номинална моќност на греење 1,57 kW
 • Потрошувачка при ладење (мин. – макс.) 0,14 – 2,30 kW
 • Потрошувачка при греење (мин. – макс.) 0,22 – 2,35 kW
 • Максимална потрошувачка 2,50 kW

 • Енергетска ефикасност SEER 7,2
 • Енергетска ефикасност SCOP 4,0
 • Разладно средство R32
 • Количина на полнење на разладно средство 1080 g

 • Работен опсег на температура од -15 до 50 °C
 • Номинален проток на воздух (висок/среден/низок) режим  840 / 680 / 540 m³/h
 • Ниво на бучава (висок/среден/низок) режим  42,5 / 36 / 26 dB(A)

 • Димензии на внатрешна единица (ш/в/д)  95,7 / 30,2 / 21,3 cm
 • Димензии на надворешна единица (ш/в/д)  80,5 / 55,4 / 33 cm

 • Нето тежина на внатрешна единица 10 kg
 • Нето тежина на надворешна единица 32,7 kg

Преглед на карактеристики

 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • Сензор за движење
 • Заштита од замрзнување
 • Антикоризивна заштита
 • Eco режим
 • ‘8°C heating’ mode, заштита од смрзнување внатре во просторијата, одржувајќи температура од +8°C
 • ‘Wind avoid me’, избегнување воздухот да дува директно врз вас со користење на далечинскиот управувач
 • ‘Follow me’ mode преку сензор далечинскиот управувач комуницира со уредот, одржувајќи конзистентна температура во просторијата
 • Работа во режим на ладење при ниски надворешни температури

Функции за поголема удобност

 • Внатрешната единица може да работи исклучително тивко со ниво на бучавост од само 21 dB(A)
 • Филтрите со висока густина и филтрите со ладен катализатор ја отстрануваат прашината и поленот од просторијата до 80%
 • Со функцијата тајмер, вклучувањето и исклучувањето може да се постави во секое време
 • Инвертер технологијата автоматски ја регулира брзината на компресорот и ја намалува потрошувачката на електрична енергија
 • DC моторот на компресорот ја зголемува енергетската ефикасност
 • Climate 2000 користи еколошки разладно средство R32
 • Комбинацијата на вертикални и хоризонтални перки за вентилација обезбедува рамномерна распределба на протокот на воздух
 • Со функцијата турбо, можете да ја зголемите брзината на ладење или греење
Тип на производ Клими за дом
Бренд Bosch
Вредност на греење 5.6 kW
Вредност на ладење 5.3 kW
Намена на климата за простор од 36 до 50 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!