text.skipToContent text.skipToNavigation

Bosch CL 3000i-Set 35 WE клима уредID EK000601411

Bosch CL 3000i-Set 35 WE клима уредID: EK000601411

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

39.999 ден

Цена
34.900 ден

Клима инвертер BOSCH CL 3000i-Set 35 WE  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 
еКупи - Бесплатна испорака и внесување во стан
 
Големите производи се тешки и несмасни за носење до станот, особено ако живеете на горниот кат од вашата зграда и нема лифт во зградата! Потребно е слободно време и енергија што може да се потроши на други работи. Не грижете се, препуштете ни го нам затоа што екупи нуди услуга за бесплатна испорака и внесување во стан на подрачје на град Скопје.
Погледни повеќе овде.

Испораката низ цела Македонија е БЕСПЛАТНА за сите нарачки изнад 2.800ден.

Клима инвертер BOSCH CL 3000i-Set 35 WE

 

 

 • Препорачана површина до 35 m²
 • Номинална моќност при греење/ладење 3,8 / 3,5 kW
 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • Енергетска класа на ладење А++
 • Енергетска класа на греење А+++/А+ потопла сезона/просечна сезона
 • I-clean функција, Wi-Fi¹, Eco режим, Wind avoid me, каталитички филтер

Спецификација

 • Номинална моќност при ладење 3,5 kW, 12 kBTU/h
 • Номинална моќност при греење 3,8 kW, 13 kBTU/h

 • Потрошувачка при номинална моќност на ладење 1,09 kW
 • Потрошувачка при номинална моќност на греење 1,03 kW
 • Потрошувачка при ладење (мин. – макс.) 0,12 – 1,65 kW
 • Потрошувачка при греење (мин. – макс.) 0,11 – 1,48 kW
 • Максимална потрошувачка 2,15 kW

 • Енергетска ефикасност SEER 7,0
 • Енергетска ефикасност SCOP 4,2
 • Разладно средство R32
 • Количина на полнење на разладно средство 650 g

 • Работен опсег на температура од -15 до 50 °C
 • Номинален проток на воздух (висок/среден/низок) режим  530 / 400 / 350 m³/h
 • Ниво на бучава (висок/среден/низок/намалување на бучава) режим  37 / 32 / 22 / 21 dB(A)

 • Димензии на внатрешна единица (ш/в/д)  80,2 / 29,5 / 20 cm
 • Димензии на надворешна единица (ш/в/д)  72 / 49,5 / 27 cm

 • Нето тежина на внатрешна единица 8,7 kg
 • Нето тежина на надворешна единица 23,7 kg

Добитник на Eurovent сертификат. Eurovent тестира и потврдува дека перформансите и техничките карактеристики на производите за климатизација се целосно усогласени со европските и светските стандарди. Eurovent Certification е светски лидер во сертификација од трети страни, со што обезбедува гаранција за перформансите на производот и гарантира дека сертифицираните производи ќе работат како што се рекламираат.

Преглед на карактеристики

 • Ладење, греење, одвлажнување, режим на вентилатор и автоматски режим
 • ‘I-clean’ функција, го загрева воздухот во испарувачот до 56 °C и на тој начин ги отстранува штетните бактерии
 • ‘Wind avoid me’, избегнете воздухот да дува директно врз вас
 • ‘Follow me’  преку сензор во далечинскиот управувач ја мери температурата во областа каде се наоѓа далечинскиот управувач
 • ‘Auto Restart’, клима уредот продолжува да работи со зададените поставки пред прекин на струјата
 • ‘Dry’ mode, го неутрализира вишокот влага од просторот и ја одржува на оптимално ниво
 • ‘Eco’ режим, клима уредот работи со помала јачина од вообичаеното
 • ‘Gear’ режим, за заштеда на енергија, можни се три брзини на вентилаторот
 • ‘8°C heating’ mode, заштита од смрзнување внатре во просторијата, одржувајќи температура од +8°C
 • Работа во режим на ладење при ниски надворешни температури (на пр. во сервер соби)
 • Самодијагностика
 • Сензор за движење
 • Заштита од замрзнување
 • Антикорозивна заштита

Функции за поголема удобност

 • Внатрешната единица може да работи исклучително тивко со ниво на бучавост од само 21 dB(A)
 • Филтрите со висока густина и филтрите со ладен катализатор ја отстрануваат прашината и поленот од просторијата до 80%
 • Уредот може да се вклучи или исклучи во одредени временски интервали во одредени денови во неделата
 • При користење на функцијата I-clean, дисплејот на внатрешната единица покажува CL и самостојното чистење автоматски завршува после 20 до 45 минути
 • Функции за заштеда на енергија: GEAR 75% потрошувачката на ел. енергија се намалува за 25%, GEAR 50% потрошувачката на ел. енергија се намалува за 50%
 • Инвертер технологијата автоматски ја регулира брзината на компресорот и ја намалува потрошувачката на електрична енергија
 • DC моторот на компресорот ја зголемува енергетската ефикасност
 • Climate 3000 користи еколошки разладно средство R32
 • Комбинацијата на вертикални и хоризонтални перки за вентилација обезбедува рамномерна распределба на протокот на воздух
 • Со функцијата турбо, можете да ја зголемите брзината на ладење или греење
 • Можност за исклучување на дисплејот на внатрешната единица и алармот

Можност за Wi-Fi конекција¹

Може да се поврзе со апликацијата Bosch HomeCom Easy преку дополнителен адаптер (достапен како додаток) и да се контролира од било каде.

 • Цена за Wi-Fi модул (адаптер) 2.800 ден.
Тип на производ Клими за дом
Бренд Bosch
Вредност на греење 3.8 kW
Вредност на ладење 3.5 kW
Намена на климата за простор од 26 до 35 m2
Енергетски степен на греење А+
Енергетски степен на ладење А++
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!