text.skipToContent text.skipToNavigation

Mi Air Purifier 3H прочистувач на воздухID EK000336865

Mi Air Purifier 3H прочистувач на воздухID: EK000336865

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
12.990 ден

Трослоен НЕРА филтер Моќност: 38 W Простор на прочистување: 45 m2 Ниво на бучава: 33 - 64 dB Димензии: 24 х 25 х 52 см Поврзување со WiFi  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 24.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Mi Air Purifier 3H Прочистувач на воздух

Трослоен филтер

Филтерот се состои од 3 нивоа на филтрација создадени од Toray HEPA филтер и активен јаглен. Прочистува ПМ 2.5, ПМ 0.3 до 0.5, полен, прашина, честички, човечки и животински влакна.

Брзо прочистување

Цилиндричниот филтер од 360 ° го прочистува воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нуди висока стапка на чист воздух од 380m3 / h (Clean Air Delivery Rate - CADR) и потребни се само 10 минути за да го циркулира прочистениот воздух во Вашата соба.

Oled екран кој го прикажува квалитетот на воздухот што го дишете

Ултра-тивок и енергетски ефикасен

Спецификации:

 • ЕФЕКТИВНА ОБЛАСТ ~ 45М2, 
 • CADR (ЧЕСТИЧКИ) 380 М³ / Ч, 
 • CADR (ФОРМАЛДЕХИД) 60 М³ / Ч, 
 • ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ЧЕСТИЧКИ ОД 0,3ΜM 99,97%, 
 • МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ НА ЗВУКОТ 33 ~ 64 DB, 
 • ПРЕПОРАЧАНА ПРОМЕНА НА ФИЛТЕР 6 ~ 12 МЕСЕЦИ
 • НОМИНАЛНА МОЌНОСТ 38W
 • НОМИНАЛЕН НАПОН AC100-240V
 • НОМИНАЛНА ФРЕКВЕНЦИЈА 50 / 60HZ
 • ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ ЗА НАПОЈУВАЊЕ 1,5 М
 • ПОВРЗУВАЊЕ СО WIFII
 • EEE 802,8 B / G / N 2,4 GHZ
 • ДИМЕНЗИИ 240 X 240 X520 MM
 • БОЈА БЕЛА
 • НЕТО ТЕЖИНА: 4,8 КГ

Тип на производ Прочистувачи на вода и воздух
Бренд Xiaomi
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!