text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
Blueair Blue Pure 411, прочистувач на воздухIDEK000057607
8.699  ден
Цена
6.959  ден

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 02.10.2020

Blue Pure 411 Air Purifier со  филтер за честички и активен јаглен за намалување на алергени мириси и ПМ честички 2.5, перлив предфилтер, простории со мала површина 15 м2

Со седиште во Стокхолм, Шведска, Blueair, е лидер во снабдување на најдобрите прочистувачи на воздух за оние кои сакаат да дишат подобро и водат поздрав живот. Присутни се низ целиот свет, и нивните високо квалитетни решенија се енергетски ефикасни и одговорно изработени. Blueаir го обликува начинот на кој светот дише. Дишењето на чист воздух е човеково право -правејќи ги луѓето да се чуствуваат посвесни и поживи -денес и утре.

Општи карактеристики: Наменет за простории до 15м2 (го прочистува 5 пати на саат целиот возух од просторијата) од 360 степени. Мал но моќен прочистувач на воздух. Димензии 200 х 425mm , потрошувачка е само 1,5W за еден час.

Карактеристики: Заробува 99,97 на ПМ 2.5; алергени, мувла, прашина, првут од миленичиња, чад и полен, Филтер со Активен Јаглен ги отстранува мирисите од пушење, миленичиња, готвење,  други мириси во просторијата и VOCs (нестабилни органски соединенија), Врвен прочистувач на воздух со мала бучавост. Energy Star рангиран, најдобар во класата на енергетски перформанси, Намалување на озон, 3 брзини на вентилаторот за користење во мали и средни спални, детски соби и канцеларии, За мали и средни простории помеѓу 10 м2 и 16 м2, AHAM рангирано за  15 м2

 

 

Вид регулатор на влажност Прочистувач на воздух
Бренд Blueair
Гаранција 1 год.
Тип на производ Прочистувачи на вода и воздух